Kategorie

Nowe prawo dotyczące tabletek antykoncepcyjnych w Wielkiej Brytanii

Nowe prawo dotyczące tabletek antykoncepcyjnych w Wielkiej Brytanii
Źródło: pixabay.com

Pierwszy raz w Wielkiej Brytanii doszło do takiego przypadku. Tabletki antykoncepcyjne będzie można dostać w aptekach bez recepty.

Dwa rodzaje tabletek antykoncepcyjnych

Zmiana prawa w Wielkiej Brytanii dotyczy dwóch rodzajów tabletek antykoncepcyjnych. Zawierają one jedynie progesteron. Inaczej nazywane są minipigułkami. Według MHRA, czyli regulatora rynku leków, bezpieczne jest przyjmowanie tych tabletek przez większość kobiet. Mianowicie chodzi o pigułki Hana oraz Lovima.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Tabletki antykoncepcyjne – działanie, rodzaje i skutki uboczne

Konsultacja z lekarzem niepotrzebna?

Każda z kobiet, która zdecyduje się na kupno tabletek antykoncepcyjnych bez recepty, będzie musiała przejść przez konsultację z farmaceutą, aby zaznajomić się z efektami ubocznymi, które mogą się pojawić podczas przyjmowania leków.

Zobacz: Małgorzata Rozenek retuszuje własne zdjęcia?

Cena tabletek antykoncepcyjnych

Cena za tabletki to 7,50 funta. W przeliczeniu na polski złoty – wynosi to około 40 złotych za opakowanie. Jedno pudełko pigułek wystarcza natomiast na miesiąc przyjmowania ich.

Zobacz: Wypadek autokaru w Chorwacji. Zginęło 10 osób

Dwa rodzaje bez recepty. Co z resztą?

Reszta tabletek antykoncepcyjnych, które zawierają w swoim składzie taki składnik jak estrogen, będzie wymagała recepty. Te pigułki mogą nosić za sobą większe efekty uboczne, dlatego nadal będzie można je dostać jedynie na receptę.

Zobacz: Szokujące wyznania kuzyna wymordowanej w Borowcach rodziny

Źródło: pixabay.com

Zmiana prawa w Wielkiej Brytanii a opinia kobiet

Podczas pandemii koronawirusa dużo mniej osób korzysta z konsultacji lekarskich. Dotyczy to również wizyt u ginekologów, dlatego kobiety zaznaczają, że uzyskanie przez nie tabletek antykoncepcyjnych – również jest przez to trudniejsze. Zmiana prawa w Wielkiej Brytanii ma być ułatwieniem dla kobiet.

Autor: Patrycja Przybytek
Źródło: onet.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x