Kategorie

Burza piaskowa w Chinach

Burza piaskowa w Chinach
Źródło: pixabay.com

W Chinach, w mieście zwanym Dunhuang, doszło do zjawiska, które nazywamy burzą piaskową. Piasek sięgał aż sto metrów nad powierzchnią.

Miasto Dunhuang w Chinach

W mieście Dunhuang, leżącym w północnej części Chin, często występuje takie zjawisko jak burza piaskowa. Jest to pustynny teren. Burze piaskowe, które tam występują, są tak wysokie, że ograniczają widoczność.

Zobacz: Burze piaskowe

TVN24 poinformowało, iż burza piaskowa pojawiła się tam w uprzednią niedzielę. Posiadała niewiarygodne rozmiary, ponieważ sięgała aż sto metrów nad powierzchnię ziemi. Kierowała się w południową stronę.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Małgorzata Rozenek retuszuje własne zdjęcia?

Burza piaskowa a niebo

Niebo, podczas wystąpienia burzy piaskowej, zmieniło kolor na żółto-pomarańczowy. W trudnej sytuacji byli kierowcy, który doświadczyli zjawiska. Widoczność na drodze była ograniczona miejscami aż do 5 metrów.

Zobacz: Maryla Rodowicz rozwiedziona z Andrzejem Dużyńskim

Chiny a powodzie

Chiny zmagają się z załamaniem pogody, jakim są ulewne deszcze. Państwowa telewizja podała informację, że w prowincji Henan doszło do powodzi, w której zginęło 58 osób. Łączna ilość poszkodowanych osób, których dotknęły powodzie, wynosi 7,5 miliona.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Szokujące wyznania kuzyna wymordowanej w Borowcach rodziny

4 tysiące budynków zostało zawalonych, natomiast 7 tysięcy doznało poważnego uszkodzenia.

Autor: Patrycja Przybytek
Źródło: onet.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x