Kategorie

Festiwal psiego mięsa w Chinach?

Festiwal psiego mięsa w Chinach?
Źródło: pixabay.com

Niezależnie od protestów, tysięcy podpisanych petycji oraz panującej pandemii koronawirusa, rozpoczął się Festiwal psiego mięsa w Chinach, a dokładniej – w mieście Yulin.

Festiwal psiego mięsa – czym jest?

Festiwal odbywa się co roku w mieście Yulin, w Chinach, od 2009 roku. Trwa około 10 dni. W tym czasie konsumuje się psie mięso oraz owoce liczi. Te wydarzenie spotkało się z krytyką w kraju, jak i za granicą. Organizatorzy tego festiwalu twierdzą, że psy zabijane są w sposób humanitarny, jednakże obrońcy praw zwierząt są odmiennego zdania.

Zobacz: Jak szczepionka chroni osoby nieszczepione?

Festiwal w Yulin

Stowarzyszenia, które działają na rzecz ochrony zwierząt, miały nadzieję, że wydarzenie nie dojdzie do skutku. W ostatnim czasie, władze Chin oficjalnie przyznały, że psy, które są poddawane konsumpcji, są zwierzętami domowymi – nie pochodzą z hodowli. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w zorganizowaniu tegoż wydarzenia. Inne czynniki takie jak pandemia czy petycje społeczności – również.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Rodzina to mikrokosmos. Nowy projekt rządu

Zwierzęta są już w drodze na tegoroczny festiwal psiego mięsa. Aktywiści poinformowali, że już na początku tego tygodnia jedna z ciężarówek, w której znajdowały się wystraszone zwierzęta, została zatrzymana. Drugiej zaś – udało się uciec.

Zobacz: Polska w zielonej strefie na epidemicznej mapie Europy

Władzom miasta również nie podoba się pomysł organizowania tego typu festiwalu – zdecydowanie potępili nielegalne czynności. Dodały również, że na każdą z osób, biorącą udział w tym boju, spocznie wysoka kara grzywny.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Jedzenie psów w Azji

Wyliczone zostały psy, które pójdą na rzeź w trakcie festiwalu psiego mięsa – ich liczba wynosi 5 tysięcy. W Chinach, w ciągu roku, liczba zwierząt, które idą na rzeź wynosi 10 milionów – na potrzeby pożywienia.

Autor: Patrycja Przybytek
Źródło: onet.pl, wikipedia.org

Patrycja Przybytek

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x