Kategorie

Markowski: koniec kariery? Co dalej z zespołem Perfect?

Markowski: koniec kariery? Co dalej z zespołem Perfect?

Grzegorz Markowski, były lider zespołu Perfect, wystąpił w programie „Monika Olejnik. Otwarcie”. Był w nim bardzo wylewny, opowiadał o swojej karierze, wierze, i relacjach z żoną.

„Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny wejść”

Przejście na emeryturę wytłumaczył chęcią uniknięcia zostania bycia: „śmiesznym, starszym panem”, malowniczo określając strach o obniżkę formy, z racji na wiek około 70-tki. Perfect planował na początku kontynuację działalności muzycznej, jednakże zmienił zdanie. Opisaliśmy bardziej szczegółowo zagadnienie kilka dni temu na naszych łamach: Zespół Perfect schodzi ze sceny po 40 latach.

Kolejnym powodem zakończenia kariery przez rockmana jest pogarszający się stan zdrowia. „Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata. (…) Kłaniam się Wam nisko. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że zrobię to ze sceny…” – takimi słowami rockman żegnał się z fanami w mediach społecznościowych.

Artysta nawiązuje do wieku w kontekście kryzysu Kościoła Katolickiego. Według niego za dużo ludzi w podeszłym wieku podejmuje kluczowe decyzje. Nie nadążają oni za „duchem czasu”.

Rola duchowości

Markowski wyznał, jak duże znaczenie ma dla niego modlitwa. Dodawała mu wsparcia w trudnych chwilach. Ponadto codziennie się modli. Muzyk podkreślił rolę spowiedzi. Według niego oczyszcza ona duszę, i sprawia że życie staje się bardziej kolorowe i znośne. Kolorowe życie jest kluczem do sukcesu. Zwiększa także szansę na udany związek.

Warto wspomnieć, że brat lidera Perfectu, Rafał od 2013 r. pełni funkcję biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej.

Jako powód wiary Markowski podaje wychowanie blisko kościoła. Markowski nawet grywał na organach po mszach świętych w Józefowie.

Plany na przyszłość

Na koniec muzyk zapowiedział, że nie kończy całkowicie kariery muzycznej. Z zastrzeżeniem, o braniu udziału w zjawiskach muzycznych, mniej wymagających scenicznie.

Zespół Perfect niewątpliwie należy do jednych z najbardziej legendarnych polskich zespołów w historii. Już od początku powstania, w roku 1980 r., cieszył się dużą popularnością. Lata 80’XX wieku zaowocowały największymi przebojami zespołu, wystarczy wspomnieć o: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, i „Autobiografia”. Pod koniec dekady zespół przerwał działalność. Nastąpiła reaktywacja w 1993 r. Do końca działalności odnosząc sukcesy. Ostatnia płyta „DaDaDam” został wydana w 2014 r., cieszy się statusem platynowej płyty. Poniżej prezentujemy piosenkę o tytule: „Wszystko ma swój czas”, stanowiący trafny komentarz aktualnej sytuacji:

Jeden z największych przebojów zespołu, trafnie komentujący zakończenie działalności. Źródło: youtube

Więcej informacji o zespole można przeczytać na oficjalnej stronie zespołu: Oficjalna strona zespołu Perfect.

Autor: Maciej Janas

Źródło: pudelek.pl, dorzeczy.pl, perfect.band.pl

Źródło zdjęcia głównego: autografy-adriana-arka.blogspot.com

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Markowski: koniec kariery? Co dalej z zespołem Perfect?

  1. Od momentu, gdy w mediach pojawila sie informacja o zakonczeniu dzialalnosci zespolu Perfect, fani nie ukrywaja swojego rozczarowania. Teraz okazuje sie jednak, ze grupa bedzie grala nadal, lecz w zmienionym skladzie. Co planuje Grzegorz Markowski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x