Kategorie

Kolejna edycja Bang Bang Con!

Kolejna edycja Bang Bang Con!
BTS (방탄소년단) Źródło: facebook.com/bangtan.official/

Poprzednia, pierwsza edycja Bang Bang Con zebrała bardzo pozytywny odzew od fanów. Z tego względu wytwórnia HYBE (wcześniej BigHit Entertainment) postanowiła ponownie zorganizować to wydarzenia. Czym zaskoczy nas tegoroczny Bang Bang Con? 

Zobacz: “Kingdom: Legendary War” – nowy program od Mnet!

Poprzednia edycja.

Istotnie pierwsza edycja Bang Bang Con została ogłoszona na oficjalnym koncie zespołu BTS na Twitterze w kwietniu 2020 roku. Bang Bang Con to wydarzenie online, na które składały się dwa dni weekendu. Od rana na oficjalnym koncie zespołu na YouTube, BANGTANTV, wypuszczano nagrania z m. in. minionych tras koncertowych. Całe wydarzenie było darmowe i każda osoba mająca dostęp do platformy YouTube mogła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Pandemia zaskoczyła cały świat, a artystom scenicznym uniemożliwiła występowanie na żywo przed szeroką publicznością. W związku z tym wytwórnia zespołu BTS poszła o krok dalej i postanowiła zadbać o fanów tego zespołu. Bez wątpienia Bang Bang Con pozwolił na chwilę wytchnienia od rzeczywistości w dobie wirusa Covid-19. Z pewnością ponowne przeżywanie starych występów zespołu sprawi fanom dużo radości oraz wytchnienia od codziennego życia.

Zobacz: Pielęgnacja przyjazna środowisku?

Kolejna edycja Bang Bang Conu.

10 kwietnia na oficjalnym koncie zespołu na platformie Twitter ogłoszono kolejną edycję Bang Bang Conu. Istotnie tym razem wydarzenie ma być jednodniowe co nie oznacza, że będzie mniej emocjonujące. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 50 milionów wyświetleń w 24h. Bez wątpienia w tym roku możemy spodziewać się podobnego, o ile nie większego, wyniku. Bang Bang Con odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 15:00 czasu koreańskiego (8 rano czasu polskiego). Tym razem zobaczymy “Live Trilogy Ep. 1: BTS Begins (Memories of 2015)”, spotkanie z fanami w Busan, czyli “5th Muster: Busan Magic Shop” oraz koncert z trasy Speak Yourself w São Paolo. Całe przedsięwzięcie będzie możliwe do obejrzenia z darmo na oficjalnym kanale zespołu na YouTube – BANGTANTV. Niewątpliwie będzie to idealna okazja, żeby odpocząć od pędu codziennego życia i cieszyć się materiałami ze swoimi ulubionymi artystami.

Zobacz: Teledysk BTS do piosenki „Dynamite”!

Zapowiedź tegorocznego Bang Bang Conu

Koncerty i wydarzenia online.

Bezsprzecznie artyści i muzycy na całym świecie zostali pozostawieni bez wyboru i musieli zejść ze swoich scen. Nie inaczej było w przypadku zespołu BTS, który miał zaplanowaną trasę koncertową Map Of The Soul Tour na 2020 rok. Trasa miała rozpocząć się w połowie kwietnia w Seulu, jednak nie doszła ona do skutku. W związku z tym wytwórnia postanowiła zrekompensować fanom wstrzymanie koncertów na żywo i w ten sposób pojawiły się takie wydarzenia jak Bang Bang Con. W czerwcu miał on swoją edycję “na żywo” – Bang Bang Con: The Live, która była płatna w formacie per-pay-view i dostępna na platformie Weverse. Wydarzenie to pobiło rekord Guinnessa w kategorii największej oglądalności dla koncertu online, który wyniósł 756,000 oglądających z ponad 100 różnych krajów. Bez wątpienia koncerty i wydarzenia online wyznaczyły nowe standardy w przemyśle rozrywkowym w czasach pandemii. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce znowu będziemy mogli bezpośrednio uczestniczyć w widowiskach na żywo.

Zobacz: Ciekawostki o Korei Południowej!

Autorka: Magdalena Czaja 

Źródła: koreaherald.com, Twitter 

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Kolejna edycja Bang Bang Con!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x