Kategorie

London Fashion Week – podsumowanie

London Fashion Week – podsumowanie
London Fashion Week źródło: pixabay; wybieg

London Fashion Week to wylęgarnia młodych projektantów i nieskrępowanej kreatywności. Czym zaskoczyła nas kolekcja jesień/zima 2021? Jak przebiegł LFW?

Projektanci badali kluczowe tematy w tym sezonie, takie jak eskapizm, uzdrowienie i dziedzictwo w swoich najnowszych kolekcjach. W ramach, neutralnego pod względem płci podejścia British Fashion Council odbywającego się co dwa lata, wydarzenia. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wydarzeń z London Fashion Week.

ZOBACZ: Równowaga i odpowiedzialność, czyli etyczna moda

Uczestnicy „Drag Race UK”, na wybiegu dla ART SCHOOL

Eden Loweth z Art School powiedział: „Prawa dla gejów!” w tym sezonie, rzucając różnorodne, dystopijne kreacje. Wybieg z udziałem zawodników z sezonu z RuPaul’s Drag Race UK: Bimini Bon-Boulash i A’Whora. Drag queens ubrane były w dużą skórzaną marynarkę i luźny, rozcięty płaszcz. Włączenie gwiazd dragu ma przekazać opór i siłę od ​​queer społeczności Londynu.

Oficjalny instagram Art School

nagranie z wybiegu LFW
źródło: @showstudio instagram

Pierwszy samodzielny pokaz Burberry od Riccardo Tisci

Pierwszy samodzielny pokaz mody męskiej Riccardo Tisci dla Burberry odbył się we wnętrzu flagowego sklepu marki przy Regent’s Street scena miała labirynt bloków na różnych wysokościach.

Modele chodzili, niosąc karimaty i parasole, ubrani w praktyczne buty i wzory przedstawiające motywy zwierzęce. W kolekcji znalazły się mieszane ze sobą sztuczne futra, geometryczne kształty, plisowane spódnice, szerokie frędzle i detale inspirowane militariami – wszystkie eskapistyczne nawiązania do przygód na łonie natury, jednocześnie oddając hołd brytyjskim korzeniom marki.

Zobacz: nagranie z pokazu Burberry Autumn/Winter 2021 Menswear Presentation

Burberry Autumn/Winter 2021 Menswear Presentation

ZOBACZ: Moda na vintage -czego szukać na pchlim targu?

Punkowy motyw u Vivienne Westwood

Dame Vivienne Westwood tworzy dopasowaną do kształtu estetykę XVIII wieku i odtwarza grecki obraz z 1743 roku „Daphnis and Chloe” – opowieść o kochankach wychowanych przez pasterzy w naturze – jako podstawę jej najnowszej kolekcji.

Dzięki tkaninom i kolorom naśladującym sielankowe krajobrazy, nadruk dzieła znajduje odzwierciedlenie w dżinsach, sukienkach, garniturach, koszulach i gorsetach. Poczucie klasycyzmu przenika przez cały czas, zderzając się z charakterystycznymi pociągnięciami pędzla, zasłonami i krawiectwem Westwooda.

ZOBACZ: Znana polska marka odzieżowa ogłasza bankructwo

autor: Natalia Hołowińska

źródło: papermag.com

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x