Kategorie

Jak zagrać w filmie lub serialu telewizyjnym?

Jak zagrać w filmie lub serialu telewizyjnym?
Kamera pixabay.com

Wiele osób jest zainteresowane aktorstwem, bądź po prostu chciałyby zobaczyć jak wygląda praca na planie do największych polskich jak i międzynarodowych produkcji. A więc, jak zagrać w serialu lub filmie? – o tym przeczytacie w poniższym artykule.

Od czego zacząć przygodę z aktorstwem?

Bardzo duża część widzów produkcji telewizyjnych jak i tych kinowych bądź internetowych – na platformach VOD, zapewne chciałaby zobaczyć jak naprawdę wygląda praca na planie i czy jest to tak proste, jak wielu osobom może się wydawać.

Mitem jest zdecydowanie, że do zastania aktorem niezbędna jest szkoła aktorska. Nie trudno domyśleć się, że aktualnie największą rolę odgrywają znajomości. Jednak minimalne umiejętności aktorskie również są ważne, ponieważ bez nich i nawet znajomości nie pomogą.

Młode osoby swoją przygodę z aktorstwem mogą rozpocząć od udanego castingu na rolę dziecka w dużej produkcji. Zwykle dzięki temu, kariera w show biznesie stoi przed nimi otworem.

Aby dostać możliwość zagrania w serialu, bądź filmie, konieczne jest zapisanie się do jednej i setek agencji aktorskich w Polsce. Najpopularniejsze z nich to m. in. ABM Studio, Stars Impresariat, Sceneria, Tako Media i wiele innych 🙂

Oczywiście nie warto nastawiać się od razu na role pierwszoplanowe. Początkowo zapewne dostaniecie propozycje statystowania, dopiero po nabraniu doświadczenia przed kamerą. Wasi agenci mogą zaproponować wam epizody i czasami mogą się zdarzyć główne role.

Zobacz też: Gwiazda TVP odchodzi ze stacji!

Jak wygląda praca na planie? Czy jest trudna?

Zobacz tutaj: Jak wygląda praca aktora?

Jak możemy przeczytać w powyższym artykule, praca aktora wcale nie jest tak łatwa i prosta. Tym bardziej praca statysty, który czasami jest na planie od godziny 6:00 do 22:00. A nie trudno domyślić się, że stawki za statystowanie nie są tak wysokie jak mogłoby się wydawać. Opiewają one na 40-100zł za max 10 godzin pracy statysty.

Czasami, gdy mamy do czynienia z produkcją wysokobudżetową, bądź międzynarodową, nagrania jednej sceny łącznie z dublami i poprawkami mogą potrwać nawet do 2/3 godzin. Dlatego oprócz prowiantu, na plan warto zabrać ze sobą dużo cierpliwości. Choć nagrywanie dubli scen nie musi być wcale takie nudne, u boku wspaniałych aktorów.

Zobacz też: osoby wysoko wrażliwe czują więcej!

Autor: Adrian Skowronek

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Jak zagrać w filmie lub serialu telewizyjnym?

  1. Jak mam zagrać w filmie, bajce, serialu, reklamie co musze zrobić żeby w nim zagrać. Po prostu chcę zostać aktorką i jak mam to zrobić żeby zagrać w tym filmie itp?. Prosze o dobrą odpowiedz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x