Kategorie

Wpadki wizerunkowe 2020

Wpadki wizerunkowe 2020
Media społecznościowe; źródło: pixabay.com

Rok 2020 nie był dla nas łaskawy. W ciężki sposób przeszło go także wiele popularnych firm oraz gwiazd.

Amica

Firma Amica we wrześniu roku 2020 rozpoczęła nową kampanię. W wyniku czego na platformie społecznościowej, jaką jest Facebook, zaczęła rozpowszechniać posty promujące pralki parowe. Do promocji pralek wykorzystano wizerunek rodziców i dzieci. Miało to na celu pokazać, jak proste może być wykonywanie obowiązków domowych wraz z dzieckiem poprzez noszenie chusty, która pomoże nam mieć pociechę cały czas przy sobie. Niestety, opublikowane zdjęcia dzieci w chustach, pokazywały nieprawidłowe wiązanie. Stanowiło to duże niebezpieczeństwo dla dziecka, gdyż mogło wypaść. Fala negatywnych komentarzy wylała się na firmę. Kilka dni później Amica opublikowała sprostowanie „Niestety pandemia zmusiła nas do tego, by w tej kampanii zamiast organizacji sesji zdjęciowej – jak to standardowo robimy, wykorzystać gotowe zdjęcie. Pracujemy aktualnie nad nową wersją materiałów, skonsultowanych ze specjalistką i niebudzących żadnych wątpliwości”. Na poniższym zdjęciu widać poprawiony post i zdjęcie z właściwym, bezpiecznym wiązaniem.

Źródło: Oficjalny profil firmy na platformie Facebook @AmicaAGD

Problem rozwiązany?

Mogłoby się wydawać, że sprawa została załatwiona i to z dużą sprawnością. Nic bardziej mylnego. Agencja Q&A Communications rozesłała w mediach informację o wpadce firmy, która była ich klientem. Chwalili się, jak doszło do kryzysu i jak postanowiono go rozwiązać. Inni specjaliści z branży PR twierdzą, że było to niepotrzebne i naraziło firmę na kolejny kryzys. Uważają, że za wcześnie agencja poinformowała media o sukcesie, gdyż może się to wymknąć spod kontroli i narazić klienta na nieprzychylne komentarze.

Zobacz: Ikona klasy i toksycznego romantyzmu

Anna Lewandowska szerzy #bodypositive

W zeszłoroczne wakacje w ogniu krytyki znalazła się słynna gwiazda fitness Anna Lewandowska. Kobieta słynie z prowadzenia zdrowego trybu życia, a także własnej marki sportowej. W ostatnie lato zamieściła krótki filmik, na którym jest przebrana za grubą kobietę w kostium ,,fatsuit” i tańczy w rytm muzyki Beyonce. Sama nazwała film jako #bodypositive i dodała krótką notatkę ,,Bardzo ciałopozytywna! Za chuda, za duża, jak teraz wam się podobam?” Sama stwierdziła, że w ten sposób chciała wesprzeć kobiety plus size. Internauci odebrali nagranie bardzo negatywnie i oskarżyli gwiazdę o naśmiewanie się z takich osób.

źródło: Instagram @annalewandowskahpba

Reakcja innych gwiazd

Głos w tej sprawie zabrała Maja Staśko. W ten sposób skomentowała zachowanie gwiazdy:

„Filmik Anny Lewandowskiej, w którym przebiera się za grubą kobietę, jest wyrazem totalnego braku empatii. Żarty z grubych osób są tak samo śmieszne jak żarty z gwałtów. Grube osoby to ludzie, nie obiekt żartów czy inwektywa. A Lewandowska nazywa swój filmik #bodypositive. To jest przeciwieństwo ciałopozytywności! Super szczupła laska, którą stać dosłownie na wszystko, każdy zabieg upiększający i usługę, i która ma mnóstwo czasu, by ćwiczyć – w stroju grubej osoby wywija śmiesznie do kamery. No naprawdę, boki zrywać”.

Kolejny hejt na Anię Lewandowską wylał się w momencie, gdy pozwała Maję Staśko za powyższą, krytyczną wypowiedź. Oczywiste było, że prawnicy Lewandowskiej wygrali by sprawę, ponieważ Staśko nie stać na tak wysokie odszkodowanie dla Ani i sprawę sądową. W wyniku czego fani mocno skrytykowali za to kobietę. Uważają, że w ten sposób nie powinno się naprawiać własnych błędów.

Zobacz: Dr Jacek Krajewski o przygotowaniach lekarzy POZ do szczepień na COVID-19

Autor: Sandra Więzowska

Sandra Więzowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x