Kategorie

Praca w czasie koronawirusa

Praca w czasie koronawirusa
Źródło: (PixaBay)

Pandemia mocno wpłynęła na gospodarkę, a co za tym idzie również rynek pracy. Duży procent społeczeństwa utracił miejsce zatrudnienia, został podpięty pod redukcję zysku lub czeka na wyjście z hibernacji firmy. Są jednak obszary, które rozwijają się w mgnieniu oka i takie, w których mimo trudnego czasu zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie.

Branża IT

Jest to technologia informacyjna, której celem jest ułatwienie procesu życia. Zajmuje się ona technicznym działaniem firm i grami komputerowymi. Zaliczamy do niej zachowanie aktywności sy stemów w firmach oraz pozyskiwanie nowych technologicznych rozwiązań m.in. sprzętów, oprogramowań czy konfiguracji sieci. Polska branża IT składa się głównie z wszelakiego rodzaju programistów.

Media społecznościowe

Zaliczamy tutaj wszelakie kontakty między klientem a przedsiębiorstwem za pomocą social mediów. Łączy się tutaj elementy copywritingu, zarządzania, psychologii oraz marketingu. Do podstawowych zadań należy przygotowywanie odpowiednich materiałów reklamowych do pozyskania potencjalnego klienta.

Czytaj także: https://paprotek.net/2020/09/03/techniki-radzenia-sobie-ze-stresem-praca-z-cialem-i-umyslem/

Branża e-commerce

Najprościej jest to handel elektroniczny. Obejmuje on transakcje biznesowe. Są to sklepy internetowe, które mają możliwość zakupów w trybie online. Wliczają się w to również kantory wymiany walut czy bankowość elektroniczna.  Dlatego też często poszukiwani są magazynierzy, kurierzy, dostawcy,  menedżerowie czy analitycy CRM.

Czytaj także: https://porady.pracuj.pl/kariera-i-rozwoj/oferty-pracy-w-dobie-koronawirusa-ktore-branze-rekrutuja/

Dropshipping

Toteż dość świeża forma zarobku. Polega na logistycznej sprzedaży internetowej, której celem jest zmniejszenie zadań sklepu. Proces wysyłki należy do roli hurtowni lub producenta. Zadaniem sklepu jest zdobycie i obsługa klienta, a także proces sprzedaży i ewentualne uwagi posprzedażowe. Plusem tego typu zarobku jest wirtualne towarowanie sklepu co oznacza, że nie trzeba inwestować w produkt przed jego sprzedażą. Oznacza to, że nie jest konieczny duży wkład finansowy na start.

Sektor usług wspólnych

Jest to wyodrębniona jednostka, dzięki której przedsiębiorstwo ma lepszą organizacje i może się skupić na głównych założeniach. Są to najczęściej świadczone usługi pomocnicze np. usługi księgowe, analitycy, przedstawiciele handlowi czy specjaliści ds. finansów.

Czytaj także: https://wyborcza.biz/biznes/7,159911,25876069,jak-szukac-pracy-w-dobie-koronawirusa.html?disableRedirects=true

Jak mogliśmy zauważyć rozrastają się głównie branże związane ze sprzedażą internetową czy też przedsiębiorstwa internetowe. Jest to bardzo opłacalna forma przychodu z uwagi na to, że działalności internetowe nie są narażone na wszelkiego rodzaju kryzysy gospodarcze.

Autor: Katarzyna Olczak

Źródła: pracuj.pl i wyborcza.biz

Katarzyna Olczak

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x