Kategorie

Ikona klasy i toksycznego romantyzmu

Ikona klasy i toksycznego romantyzmu
Marilyn Monroe. Źródło: (PixaBay)

Mowa tutaj o Marilyn Monroe – gwieździe, o której słyszał chyba cały świat. Dla jednych zdolna i seksowna , dla drugich banalna i zagubiona moralnie. Minęło wiele lat od czasów jej rozgłosu jako ikony popkultury, a dalej jej osobowość wywołuje wiele kontrowersji.

Ciało

Wymuszanie bliskiego kontaktu fizycznego  w dzieciństwie diametralnie wpływa na psychikę. Wielu kobietom, które doświadczyły owej przemocy na sobie ciężej jest odrzucić mężczyznę w strefie fizycznej niż uczuciowej. Kiedy ktoś pokazuje, że poza ciałem nie ma się nic do zaoferowania , faktycznie zaczyna żyć się z tą wizją. Duży procent opuszczonych lub wykorzystanych w dzieciństwie kobiet  zajmuje się prostytucją. Głównym powodem jest kierujące nimi przeświadczenie, jeśli oprzeć się nie zdołała osoba bliska, nikt już nie zdoła.

Czytaj także: Wywiad z prostytutką.

Marilyn Monroe była w dzieciństwie molestowana przez opiekunów z rodzin zastępczych.  Kiedy zaczęły pojawiać się u niej kobiece kształty stała się zauważana oraz zaczęła umiejętnie wykorzystywać swoje atuty na własną korzyść i często przypominała, że ciało było jej najlepszym przyjacielem. W jednym z wywiadów wspomniała „ Jeśli mam być symbolem czegoś to czemu nie seksu? W to przynajmniej wierzę. Szkoda tylko, że symbol z natury jest rzeczą. Nie chciałam stać się przedmiotem.”. Mimo, że dalej tkwiła w nieszczęściu rozumiała, że ma władzę nad mężczyznami i chciała być przez nich pożądana.

Czytaj także: Dokument o Marilyn Monroe.

Umysł

W późniejszym czasie walczyła z depresją, niskim poczuciem własnej wartości, skrajnym perfekcjonizmem oraz uzależnieniami.  Chciała być kochana, ale sama nie potrafiła obdarzyć siebie miłością i szacunkiem. Wiele osób twierdzi, że zmarła w odpowiednim momencie swojego życia. Była jeszcze piękna, młoda  i zdołała już tak wiele osiągnąć, a towarzyszyło temu również skrajnie zepsucie.

Autor: Katarzyna Olczak

Źródła: książka pt. „Instrukcja obsługi TOKSYCZNYCH LUDZI”.

Katarzyna Olczak

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x