Kategorie

Wiemy już, kiedy dzieci wrócą do szkół.

Wiemy już, kiedy dzieci wrócą do szkół.
Nauczyciel w maseczce Pixabay

Potwierdziły się informacje, o których mówił cały kraj. Obostrzenia w całej Polsce zostały przedłużone. Jedynie uczniowie klas I-III wrócą do szkół.

Wiemy, kiedy uczniowie wrócą do szkół
Pixabay
Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkół Pixabay

Obostrzenia wciąż aktualne

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej podał, że obostrzenia zostaną przedłużone, ponieważ sytuacja w kraju wygląda na stabilną, ale w Europie pandemia wciąż szaleje. Dlatego też, Minister Zdrowia wyjaśnił, że przedłużenie obostrzeń ma mieć bezpośredni wpływ na utrzymanie ilości zachorowań na jak najniższym poziomie. O wszystkich aktualnych obostrzeniach możesz przeczytać w odnośniku poniżej.

Zobacz: Aktualne zasady i ograniczenia

Co ze szkołami?

Od 18 stycznia, wszyscy uczniowie szkół podstawowych klas I-III, wrócą normalnie do szkół. Wprowadzone zostało nauczanie stacjonarne. Podjęto takie kroki, by dzieci mogły uzupełniać braki, a rodzice powrócić do pracy. Jak mówi minister edukacji: „Nauczanie zdalne w klasach I-III jest trudne i takie nauczanie przynosi najwięcej efektów, gdy odbywa się stacjonarnie. Podczas grudnia i na początku stycznia odbyliśmy szereg konsultacji z utworzoną wcześniej radą konsultacyjną”.

Zobacz: Moderna – trzecia szczepionka zatwierdzona w UK

Szczepienia dla uczniów i nauczycieli

Tymczasem od dzisiaj w całej Polsce nauczyciele oraz pracownicy szkoły poddawani będą masowym testom na koronawirusa. Testy będą darmowe i dobrowolne. Według wytycznych dla szkół podstawowych, klasy nie powinny mieć ze sobą styczności, podobnie jak nauczyciele. Dlatego też Przemysław Czarnek prosi o to, by dyrektorzy ustalali różne pory nauczania. Minister stwierdził, że to wszystko może przyczynić się do bezpieczeństwa dzieci, nauczycieli i ich rodzin. Wprowadzono nowe wytyczne, do których każdy uczeń i pracownik szkoły musi się stosować, dlatego też do palcówki może uczęszczać każdy, kto nie posiada objawów chorobowych.

źródło: onet.pl
Autor: Martyna Okoń

Martyna Okoń

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x