Kategorie

Skandaliczne rady dla Koreanek w ciąży

Skandaliczne rady dla Koreanek w ciąży
Władze Seulu zaleciły Koreankom, by nie przytyły w czasie ciąży (źródło: pixabay.com)

Zarząd stolicy Korei Południowej – Seulu, opublikował absurdalne wskazówki dla ciężarnych kobiet. Wytyczne rządowe zawierają rady, jak uniknąć przybrania na wadze i jak przygotowywać jedzenie dla mężów „nieprzyzwyczajonych do gotowania”. 

Zobacz: Indonezja. Odnaleziono wrak samolotu i czarną skrzynkę

Władze miasta Seulu wywołały oburzenie społeczeństwa, ponieważ udzieliły haniebnych porad kobietom w ciąży. Pouczenia obejmują zapewnienie mężom czystych ubrań i wystarczającej ilości jedzenia podczas porodu w szpitalu. 

Rażące zalecenia władz Seulu 

Wytyczne opublikowane na rządowej stronie internetowej zawierały wskazówki dla przyszłych matek z Korei Południowej na różnych etapach ciąży. Na przykład kobietom we wczesnych tygodniach sugerowano, aby unikały odkładania prac domowych, ponieważ pomogłoby im to w utrzymaniu prawidłowej wagi. 

Co więcej, na stronie można było wyczytać: “Zawieś ubrania, które nosiłaś przed zajściem w ciążę, w miejscu, które będzie dobrze widoczne, ponieważ to zmotywuje Cię do kontrolowania wagi i powrotu do tej samej wagi, którą miałaś przed porodem. Jeśli będzie kusić Cię podjadanie lub rezygnacja z ćwiczeń, spójrz na ubrania”. 

Panorama Seulu (źródło: pixabay.com)
Panorama Seulu (źródło: pixabay.com)

Kolejna horrendalna rada to np. że kobiety, zbliżając się do terminu porodu, powinny wyczyścić lodówkę z artykułów, które mają się zepsuć. Następnie powinny przygotować od trzech do czterech posiłków, takich jak curry i zupa, które ich mężowie, „nie przyzwyczajeni do gotowania”, mogą po prostu sobie podgrzać. 

Kobiety ciężarne muszą również upewnić się, że zostawią wystarczającą liczbę ubrań dla męża i dzieci. W dodatku przyszłe matki powinny „kupić opaskę do włosów, aby po urodzeniu dziecka nie wyglądać na rozczochraną”. 

Zobacz:  Atak na Kapitol. Areszt i zarzuty dla prawicowych ekstremistów

Szeroka krytyka władz miasta 

Wytyczne zostały opublikowane w Internecie przez rządowe centrum informacji o ciąży i porodzie, które zostało otwarte w 2019 roku, według Korea Herald. W dodatku treść była nadzorowana przez Koreańskie Towarzystwo Położnictwa i Ginekologii. 

Porady zostały niedawno usunięte w odpowiedzi na krytykę online, podała agencja informacyjna Yonhap z Korei Południowej. „Czy oni nadal myślą, że zamężne kobiety są gospodyniami swoich mężów?” skomentował jeden z użytkowników mediów społecznościowych. Inna osoba dodała: „Trudno nawet oddychać pod koniec ciąży, a oni oczekują, że przygotujemy bieliznę i jedzenie dla naszych mężów?!” 

Zobacz: Co zwiedzić w stolicy Korei Południowej?

Władze miasta podały, że skopiowały zalecenia ze strony internetowej prowadzonej przez ministerstwo zdrowia. Niedługo potem ministerstwo usunęło je w wyniku furii, jakie te rady wywołały. 

źródło: The Guardian 

autorka: Aleksandra Bartosz 

Aleksandra Bartosz

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x