Kategorie

29. Finał WOŚP – Jurek Owsiak zdradza szczegóły

29. Finał WOŚP – Jurek Owsiak zdradza szczegóły
Jurek Owsiak, szef WOŚP (źródło: Instagram @fundacjawosp)

Finał akcji WOŚP został przełożony z 10 na 31 stycznia. Powodem jest przedłużenie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na ostatniej konferencji poinformował o zachowaniu prawie wszystkich obowiązujących obostrzeń. Wyjątkiem będzie powrót nauczania stacjonarnego wśród klas 1-3 szkół podstawowych.

Zobacz: Wiemy już, kiedy dzieci wrócą do szkół

Po konferencji pojawiły się pytania, czy tegoroczny finał WOŚP ponownie zostanie przesunięty. Wszelkie wątpliwości postanowił dziś rozwiać sam założyciel Fundacji – Jurek Owsiak.

Finał WOŚP w dobie pandemii

Jak będzie wyglądał finał akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku?

Jurek Owsiak wyjawia szczegóły na swoim oficjalnym koncie na Facebooku:

Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia.
Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

Nasze studio zorganizujemy tak jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową – a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy Pokojowy Patrol!

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną. Zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21 i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo!

Dziękujemy wszystkim sztabom i wspierającym Fundację WOŚP za słowa otuchy i gotowości, aby zagrać z ogromną mocą 31 stycznia!

Oj! Będzie się działo!

Akcji towarzyszyć będzie również 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który w tym roku będzie realizowany w formie wirtualnej.

Życzymy udanej i przede wszystkim bezpiecznej zbiórki!

Autorka: Klaudia Siemasz
Źródło: onet.pl

Klaudia Siemasz

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x