Kategorie

Gala Mistrzów Sportu 2021 – kto wygrał?

Gala Mistrzów Sportu 2021 – kto wygrał?
Robert Lewandowski z nagrodami (źródło: Instagram @_rl9)

86. Gala Mistrzów Sportu już za nami. Walka o tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2020 była niezwykle zacięta. Do kogo trafiła statuetka?

Sobotni wieczór należał do sportowców. Tegoroczny plebiscyt organizowany przez Przegląd Sportowy różnił się od poprzednich edycji. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią gala odbywała się bez udziału publiczności. W uroczystości mogli uczestniczyć jedynie nominowani do nagrody oraz osoby wręczające statuetki.

Pomimo trudnej sytuacji na całym świecie rok 2020 był fenomenalny dla naszych sportowców. Rywalizacja o tytuł Najlepszego Sportowca Roku była więc bardzo wyrównana, dlatego trudno było wytypować zwycięzcę. Nominowani sportowcy: Jan BłachowiczKajetan KajetanowiczJan-Krzysztof DudaDawid Kubacki, Michał KwiatkowskiWilfredo LeonRobert Lewandowski, Natalia MaliszewskaKatarzyna NiewiadomaKamil StochIga Świątek, Justyna Święty-ErseticKatarzyna Wasik, Bartosz Zmarzlik oraz Magomedmurad Gadżijew.

Zobacz: Agnieszka Włodarczyk zakochana! Jej partner to sławny sportowiec

Gala Mistrzów Sportu 2021: zwycięzcy

Zwycięzcą został odnoszący sukcesy na całym świecie Robert Lewandowski. Drugie miejsce zdobyła Iga Świątek, a trzecie Kamil Stoch.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu. (…) Moja żona pomogła mi wejść na kolejny szczyt, mogłem pokonać kolejne barierymówił Lewandowski, odbierając nagrodę.

Robert Lewandowski – Najlepszy Sportowiec Roku 2020

Przed chwilą ogarnęłam, że klaskałam sama sobie. Przepraszam. Prawdziwe oklaski należą się tym, którzy głosowali. Dziękuję. Mam nadzieję, że przyniosłam Wam dużo radości. Nie mam doświadczenia w takich przemowach, ale chciałabym podziękować wszystkim, jestem wdzięczna, że mogę tutaj być. Drugie miejsce jest dla mnie wielkim sukcesem, a Robert zasłużył na pierwsze – mówiła Iga Świątek.

Iga Świątek i Robert Lewandowski
Iga Świątek i Robert Lewandowski (źródło: Instagram @iga.swiatek)

Zobacz: WYNIKI Gali Mistrzów Sportu 2021


Gratulujemy!

Autor: Klaudia Siemasz
Źródło: pudelek.pl

Klaudia Siemasz

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x