Kategorie

Polacy chętnie wyjeżdżają na stoki

Polacy chętnie wyjeżdżają na stoki
Stoki narciarskie; źródło: pixabay.com

Sezon zimowy rozpoczął się już dawno, jednak przez pandemię nie mieliśmy możliwości korzystania z różnych, popularnych w tym czasie atrakcji. Zmieniło się to 6 stycznia, na stoku na Pomorzu. Tłumy osób wybrały się na zimowe szaleństwa.

Atrakcje zimowe i hotele nadal zamknięte

Polski rząd kilka tygodni temu zdecydował się, w ramach narodowej kwarantanny, na zamrożenie rynku hotelarskiego a także galerii handlowych itp. W ten krąg wpisały się także stoki narciarskie. Jest to duża strata, nie tylko dla właścicieli ośrodków ale także dzieci i młodzieży, która w tym czasie odbywa ferie zimowe.

Zobacz: Ferie 2021. Obostrzenia jedno, turyści drugie

Stoki są jednak otwarte?

Stoki pozostają zamknięte, jednak tylko dla amatorów jazdy na nartach. Obostrzenie nie obejmuje osób, które uprawiają ten sport zawodowo. Również cała infrastuktura oraz lokale gastronomiczne wliczające się we własność obiektu pozostają otwarte. W wyniku tego znaleziono sposób, aby obejść nakaz rządu.  Ośrodek Koszałkowo-Wieżyca zorganizował zimowy spacer, na który zaprosił wszystkich poprzez fanpage na Facebooku. Gościom zaoferowano darmowy parking oraz wszelkie usługi z zakresu gastronomii.

źródło: Instagram @koszalkowo

Czy zaproszenie zostało przyjęte?

Oczywiście wszyscy fani sportów zimowych nie omieszkali przejść wobec takiej propozycji obojętnie. Ludzie chętnie ruszyli na stok. Parking był zapełniony, przyjezdni mieli problem ze znalezieniem miejsca dla swojego samochodu. W rezultacie można było natknąć się także na korek podczas wjazdu do ośrodka oraz wyjazdu. Sam stok był przepełniony, a główną atrakcją jaka królowała była jazda na sankach.

Bezpieczeństwo na stokach

Obostrzenia podczas śnieżnych zabaw były rzadko przestrzegane. Ludzie nie utrzymywali dystansu oraz nie nosili maseczek. Przyjezdni chętnie korzystali za usług gastronomicznych, jednak posiłki były wydawane na wynos. W pewnym momencie przyjechała policja, aby skontrolować całą sytuację, jednak jedyne co im pozostało, to tylko zrobienie zdjęcia.

Zobacz: 17-latka oskarżona o zabicie swojego dziecka

Autor: Sandra Więzowska

Źródło: wp.pl

Sandra Więzowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x