Kategorie

Covid zmienia kalendarz imprez kulturalnych

Covid zmienia kalendarz imprez kulturalnych
Nagrody Grammy

Kolejne ważne wydarzenie muzyczne zostało przełożone ze względu na pandemię. Zmieniono termin jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich imprez świata muzycznego.

Ceremonia rozdania nagród w marcu

Gala miała odbyć się 31 stycznia, jednak przełożona została na 14 marca. Grammy to wydarzenie, które przyciąga blisko 18 000 widzów. Przez wzrostową tendencję zachorowań w Los Angeles przełożenie ceremonii wydaje się być właściwą decyzją. Najważniejsze jest zdrowe i życie ludzi, a problemy i ogólne przeciążenie służby zdrowia w czasie pandemii tego typu eventy niestety wyklucza.

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Grammy będzie odbywać się już po raz 63. Galę prowadzić ma Trevor Noah, południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny.

Losy Grammy

Co roku Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji honoruje wyjątkowe osiągnięcia w branży muzycznej. Nagrody Grammy uchodzą za prestiżowe i trafiają do wyjątkowo cenionych artystów.

Do roku 1971 gala odbywała się zarówno w Los Angeles, jak i Nowym Jorku, a artyści mogli zadecydować gdzie chcą się pojawić. Początkowo ceremonie transmitowano w programie Sunday Showcase NBC, później prawa do emisji kupił Pierre Cossette. W 1973 prawa kupiła telewizja CBS, a uroczystości organizowano w Nashville.

Zobacz też: https://paprotek.net/2020/12/23/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-czy-29-final-sie-odbedzie/

Do kogo trafi złoty gramofon?

Największe szanse otrzymania tegorocznej statuetki mają Beyonce, Dua Lipa oraz Taylor Swift. Beyonce dostała aż 9 nominacji. Artystkę doceniono m.in. za piosenkę roku, nagranie roku oraz teledysk. W gronie nominowanych znaleźli się też Billie Eillish, Justin Bieber i zespół Coldplay. Wyróżniono również aktorkę, gwiazdę „Dziennika Bridget Jones”, Renee Zellweger za występ w musiclu „Judy”. Jurorzy docenili też kompozytorów muzyki filmowej, Johna Williamsa za „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” i Hildur Guonadóttir za muzykę z filmu „Joker”.

Wyróżnia się cztery najważniejsze kategorie, tj. album roku, nagranie roku, piosenka roku, najlepszy nowy artysta.

Zobacz również: https://www.grammy.com/grammys/news/joint-statement-regarding-2021-grammys-air-date

Ciekawe kto zatriumfuje w tym roku?

Źródło: theguardian.com

Autor: Maria Raś

Maria Raś

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x