Kategorie

Słynna polska pisarka ofiarą przemocy domowej?

Słynna polska pisarka ofiarą przemocy domowej?
Przemoc wobec kobiet źródło: pixabay.com

Jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, Katarzyna Grochola, przyznała, że żyła w toksycznym związku, a partner się nad nią znęcał. W jednym z programów śniadaniowych opowiedziała, ze szczegółami kłótnie z partnerem, a także o przemocy, jaką wobec niej stosował.

Katarzyna Grochola o swoim związku

Autorka książek wystąpiła, jako gość, w programie śniadaniowym Dzień Dobry TVN i opowiadała o swoim byłym związku. Tłumaczyła, że od początku był on toksyczny, a ona sama trwała w nim trzy lata i wykluczała fakt, że może być ofiarą przemocy domowej. Pisarka uważa, że trudno zauważyć, w którym momencie miłość przeradza się w coś niezdrowego, co niszczy i psuje związek.

Zobacz: Niewidzialny problem? Powiedzmy „stop” przemocy wobec kobiet

Usprawiedliwianie błędów partnera

Ofiary bardzo często nie widzą wad partnera i wręcz usprawiedliwiają jego działania. Fakt, że ktoś ukochany może wyrządzać nam krzywdę, jest trudny do zrozumienia. Katarzyna Grochola sama przyznaje, że znalazła się w podobnej sytuacji. Mąż uderzył ją krzesłem w kark, a zaraz potem odwiedzili ich goście. Znajomi na pytanie, co się stało, usłyszeli odpowiedź męża, iż przypadkowo się uderzyła i musi ją opatrzyć. Kobieta twierdzi, że momentalnie zapomniała o zaistniałej sytuacji i była pełna podziwu, jak mąż się nią opiekuje.

Zobacz: Naruszyli nietykalność cielesną uczniów, pozostają bezkarni.

Strach przed zgłoszeniem sprawy na policję?

Ofiary obawiają się prosić o pomoc, czy też zgłaszać sprawę na policję. Bardzo często strach tak je paraliżuje, że boją się cokolwiek zrobić. Katarzyna Grochola opowiadała podczas rozmowy w programie, że pewnego razu chciała zgłosić sprawę na policję. Posiadała nawet świeże ślady duszenia, jednak myśl o tym, że mąż czeka na nią w domu i może się o wszystkim dowiedzieć, spowodowała, że odwołała wszystkie zeznania. Zrozumiała, że musi odejść, dopiero wtedy, gdy partner rzucił jej kota między psy, które go zagryzły.

Pisarka walczy o prawa kobiet

Obecnie na mediach społecznościowych pisarki można zauważyć, że chętnie walczy o prawa kobiet i opowiada o swoim toksycznym związku.

autor: Sandra Więzowska

źródło: plejada.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

4 thoughts on “Słynna polska pisarka ofiarą przemocy domowej?

  1. Bardzo ważny temat. Dobrze, że coraz częściej mówi się o tym otwarcie. Fajnie, że celebryci pokazują, że to nie jest wstyd i każdego to może spotkać. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x