Kategorie

Odeszła piłkarska Legenda. Diego Maradona nie żyje

Odeszła piłkarska Legenda. Diego Maradona nie żyje
Diego Maradona, fot. twitter.com/TimoWerner

Wczoraj po południu świat obiegła bardzo smutna wiadomość. W wieku 60 lat odszedł jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów – Diego Armando Maradona. Zmarł w swoim domu w Tigre, w Argentynie. Informację o śmierci byłego piłkarza potwierdził jego agent i bliski przyjaciel, Matias Morla. Jak zapamiętamy „El Diez”?

Najlepszy z najlepszych

Jak wiadomo, Diego Maradona został uznany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Nie da się zaprzeczyć, że jego talent był przeogromny, a na boisku czynił cuda. Został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku, zdobywając 53% głosów w oficjalnej sondzie FIFA. Nie jest tajemnicą, że Maradona przez większość swojego życia zdobywał najbardziej wartościowe trofea. Jego sukcesy można by wymieniać bardzo długo, jednak kilka z nich można szczególnie wyróżnić. W 1986 roku, jako kapitan reprezentacji Argentyny, zdobył mistrzostwo świata. Cztery lata później na Mundialu argentyńska reprezentacja zdobyła wicemistrzostwo, a w 1979 roku mistrzostwo świata juniorów. Kiedy grał w SSC Napoli, zdobył puchar UEFA oraz dwukrotne mistrzostwo Włoch. Po zakończeniu sportowej kariery związał się z telewizją. Prowadził program „La Noche del 10”. Oprócz tego, był selekcjonerem reprezentacji Argentyny w latach 2008-2010. Ze swoją drużyną wywalczył awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA. W późniejszych latach był trenerem mniejszych klubów piłkarskich.

Zobacz: Ranking FIFA 100

Zobacz: Jeden z najpopularniejszych piłkarzy ma koronawirusa

Żałoba w piłkarskim świecie

Jak podają argentyńskie media, przyczyną zgonu Diego Maradony był zawał serca. Jeszcze wczoraj wieczorem została przeprowadzona sekcja zwłok piłkarza, która potwierdziła, że „El Diez” zmarł z powodu niewydolności serca. Świadkowie relacjonują, że przed jego domem zjawiło się aż 9 karetek. Lekarze za wszelką cenę starali się uratować życie Maradony, ale niestety, nie udało się. Warto wspomnieć, że legendarny piłkarz niedawno przeszedł skomplikowaną operację usunięcia krwiaka mózgu. Trumna z jego ciałem zostanie wystawiona na trzy dni, od czwartku do soboty, w Pałacu Prezydenckim w Buenos Aires. Prezydent Argentyny, Alberto Fernandez, ogłosił trzydniową żałobę narodową. Nie ma wątpliwości, że Diego Maradona zdobył serca kibiców na całym świecie. Pamięć o nim, o jego grze i niezwykłych wyczynach pozostanie w pamięciach milionów tak długo, jak tylko możliwe.

Zobacz: Transfery piłkarskie na ostatniej prostej

Zobacz: Robert Lewandowski — 5 faktów o najlepszym polskim piłkarzu.

Autor: Renata Nawrocka

Źródło: polsatnews.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x