Kategorie

Już w poniedziałek część uczniów powróci do szkół!

Już w poniedziałek część uczniów powróci do szkół!

Ministerstwo Edukacji Narodowej 25 listopada podjęło decyzję o przedłużeniu edukacji zdalnej do 3 stycznia 2021 roku. Wyjątkiem są uczniowie szkół sportowych oraz zawodowych, którzy mogą powrócić do stacjonarnej formy nauki już w najbliższy poniedziałek.

Powrót części zajęć w szkołach zawodowych i sportowych

Od 30 listopada część uczniów powróci do swoich szkół. Jak wynika z rozporządzenia podpisanego przez Ministra Edukacji – Przemysława Czarnka, od poniedziałku w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych mogą odbywać się zajęcia sportowe. Ze względu na praktyczny charakter kształcenia część lekcji powróci również w szkołach zawodowych.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją rządu ferie zimowe odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich uczniów. Ma to zapobiec planowaniu wyjazdów i rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19.

Premier Mateusz Morawiecki – Instagram

Nauczanie w trakcie pandemii

Na stronie Ministerstwa Edukacji narodowej przeczytamy:
„Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.”

Wszystkie zajęcia, zarówno w szkołach zawodowych, jak i sportowych mają obowiązkowo odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i nakazów przeciwepidemicznych.

Jak myślicie Drodzy Czytelnicy, czy powrót zajęć praktycznych w formie stacjonarnej to dobry pomysł?

Zobacz: Aktualności Ministerstwa Edukacji
Zobacz: Wadliwa edukacja zdalna. Aż 10% Polaków nie ma dobrego sprzętu

Źródło: gov.pl
Autor: Martyna Foland

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x