Kategorie

17 policjantom postawiono łącznie 72 zarzuty!

17 policjantom postawiono łącznie  72 zarzuty!
pixabay

Dzisiaj tj. 26.11.2020r. 17 policjantów, którzy pełnili służbę w murach  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie stanęli przed sądem Rejonowym w Ostródzie. Postawiono im łącznie 72 zarzuty.

Zarzuty dotyczyły łamania zasad podczas przeprowadzania przesłuchań świadków i oskarżonych. Prokurator zarzuca oskarżonym stosowanie tortur, używanie paralizatora oraz stosowanie przemocy m.in. bicie, kopanie, używanie gazu, uderzanie pałką. Ewidentnie przekroczyli własne uprawnienie i dopuścili się niedopełnienie obowiązków policjanta.

Do pierwszego wykroczenia miało dojść już w marcu 2014r. i trwało  to prawdopodobnie do kwietnia 2015r.

Śledztwo

Śledztwo trwało długo bo aż 2,5 roku. Początkowo prowadziła je prokuratura z Olsztyna jednak po upływie 4 miesięcy sprawa została przekazana Prokuratorze Okręgowej w Ostrołęce. Powodem tego było oczywiście dobro sprawy i nieosądzanie nikogo o stronniczość.

Tylko część oskarżonych skorzystała z prawa do odmówienia składania zeznań, reszta bez przeszkód odpowiadała na pytania sądu. Oskarżeni wnioskowali o wyłączenie jawności sprawy podczas pierwszego procesu sąd jednak odrzucił nie  przychylił się do ich próśb.  

Okrutne i brutalne przesłuchania były nazywane przez policjantów ,, robieniem małego Guantanamo’’

Dowiedz się więcej o Guantanamo –> https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99zienie_Guantanamo

Zapraszam po więcej newsów z kraju https://paprotek.net/category/newsy/newsy-kraj/

Żródło: RMF24

Natalia Kaleta

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x