Kategorie

Wczorajsza konferencja premiera Morawieckiego – sklepy i gastronomia nadal zamknięte?

Wczorajsza konferencja premiera Morawieckiego – sklepy i gastronomia nadal zamknięte?
Premier Mateusz Morawiecki ogłasza nowe obostrzenia podczas konferencji prasowej. Instagram premierrp

21 listopada odbyła się kolejna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Ogłoszone zostały zasady, które będą obowiązywały od przyszłej soboty.

Jakie obostrzenia czekają nas od 28 listopada?

W ostatnich tygodniach wzrost zakażeń koronawirusem ustabilizował się, jednak wcale nie oznacza to poluzowania obowiązujących obostrzeń. Spadek zakażeń jest albo powodem wykonywania mniejszej ilości testów, albo tego efektem. Choć objęcie całej Polski czerwoną strefą sprawiło, że wzrost zachorowań jest mniej gwałtowny, te liczby nadal są wysokie, a statystyki niepokojące. Walka z koronawirusem potrwa co najmniej do świąt Bożego Narodzenia, co zaznaczył premier przedłużając niektóre restrykcje.

Premier zapewnia, że oddalamy się od narodowej kwarantanny.

Etap odpowiedzialności

Etap odpowiedzialności to kolejny z etapów łagodzenia obostrzeń, który potrwa do 27 listopada. Podczas wczorajszej konferencji premier apelował do Polaków o pokorę i solidarność w walce z pandemią koronawirusa. Nie użył słowa „cierpliwość”, jednak i ona jest konieczna. Szkoły pozostają zamknięte do 23 grudnia. Podobnie nauka w szkołach wyższych kontynuowana będzie w formie zdalnej. Istotna zmiana zostanie wprowadzona w kontekście ferii zimowych – w tym roku odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich szkół równocześnie. Z niepokojem przyglądają się temu właściciele ośrodków wypoczynkowych i stoków narciarskich, którzy pokładali nadzieje w nadchodzącym sezonie sportów zimowych.

Boże Narodzenie online

W kwestii gastronomii premier nie zapowiedział żadnych zmian – lokale mogą prowadzić sprzedaż na wynos. Sklepy i galerie handlowe od 28 listopada zostaną otwarte ze szczególnym zwróceniem uwagi na reżim sanitarny. Dodatkowo w grudniu handlowymi będą nie jedna, ale dwie niedziele – 13 i 20 grudnia. Choć prezenty świąteczne kupimy stacjonarnie, w tym roku święta przyjdzie nam spędzić jedynie w gronie domowników. Premier zapowiedział wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Zobacz: Cała konferencja prasowa premiera z dnia 21 listopada.

Autor: Małgorzata Góra

Źródło: biznes.radiozet.pl

Małgorzata Góra

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x