Kategorie

Victor Glover – pierwszy czarnoskóry astronauta na ISS.

Victor Glover – pierwszy czarnoskóry astronauta na ISS.
Załoga statku Crew-1 flickr.com

Victor Glover jako pierwszy czarnoskóry w historii spędzi na orbicie aż 6 miesięcy. Będzie to historyczny moment dla lotów kosmicznych.

Niedzielny start SpaceX Crew-1 w stronę ISS.

Od 20 lat na orbicie ziemskiej stale przebywa grupa astronautów zajmujących się skomplikowanymi badaniami. W niedzielę 15 listopada, ziemię opuściła rakieta z załogą w składzie Victora Glovera, Mike Hopkinsa, Shannon Walkera oraz Soichi Noguchi z misją wymiany załogi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Załoga dotarła na stację 2 dni później.

Zobacz: Biografia Victora Glovera

Załoga Crew-1 w kapsule
Załoga Crew-1 w kapsule

Pierwszy w kosmosie?

Mimo iż Glover jest pierwszym czarnoskórym na długiej misji orbitalnej to nie pierwszym czarnoskórym astronautą w kosmosie. Bowiem już w trakcie trwania wyścigu kosmicznego między USA a ZSRR było ich aż 14. Victor  Glover został wybrany na astronautę w 2013 roku, pełniąc funkcję Legislative Fellow w Senacie Stanów Zjednoczonych. W 2015 roku ukończył szkolenie kandydatów na astronautów, w tym odprawy naukowo-techniczne, intensywne szkolenie w zakresie systemów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, spacery kosmiczne, robotykę, szkolenie fizjologiczne, szkolenie w locie T-38 oraz szkolenie w zakresie przetrwania w wodzie i na dzikich obszarach. Obecnie służy jako pilot i zastępca dowódcy misji Crew-1. Na orbicie ziemskiej spędzi on 6 miesięcy.

Zobacz: Amazon wkracza na rynek farmaceutyczny!

Autor: Jakub Bocian

Źródło: www.space.com

Kuba Bocian

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x