Kategorie

TikTok – szokujące porównanie księdza Jakuba Piątkowskiego

TikTok – szokujące porównanie księdza Jakuba Piątkowskiego
Ksiądz Jakub Piątkowski porównuje kobiety do brudnych szklanek TikTok jakubsdb

Opis profilu księdza Jakuba Piątkowskiego na TikToku to „Szerzmy razem wspólnie wiarę”, jednak jeden z najnowszych filmików miał inne, mocno kontrowersyjne przesłanie. Ksiądz posłużył się metaforą brudnej szklanki, by w ten sposób opisać kobiety uprawiające przedmałżeński seks.

Komentarz, który wywołał burzę

Profil młodego księdza ma prawie 40 tys. obserwatorów, a pod każdym filmikiem znaleźć można kilka tysięcy komentarzy. Niefortunna metafora pojawiła się właśnie jako odpowiedź na jeden z nich. Ksiądz został poproszony o skomentowanie wypowiedzi innej użytkowniczki aplikacji, która w swoich filmach chwaliła się zachowaniem czystości aż do ślubu. Porównał ją do „czystej i pełnej szklanki, która może dać siebie w pełni drugiej osobie” w przeciwieństwie do „szklanki pustej, z której piło wielu, zostawiając coś po sobie”. Nawoływał również do zachowywania cnoty.

Twitter: Maja Staśko

Wypowiedź wzbudziła niemałe kontrowersje, zaś kobiety, od tygodni strajkujące na ulicach w obronie swoich praw, poczuły się urażone.

Zobacz: Ksiądz na strajki zareagował… bronią! „Powystrzelam was!”

W mediach zawrzało od komentarzy, a filmik zniknął z TikToka. Na profilu można odnaleźć jednak inne nagrania. Na jednym z nich ksiądz wypowiada się na temat hasła związanego z protestem kobiet wypisanego na fasadzie kościoła: „Chcecie coś przekazać? Nie w ten sposób. Tak nie zostaniecie wysłuchani.”. Czy użyta przez niego samego metafora okazała się lepszym sposobem na dotarcie do ludzie?

Można się o tym przekonać zaglądając na TikToka księdza Piątkowskiego.

Autor: Małgorzata Góra

Źródło: k-mag.pl

Małgorzata Góra

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x