Kategorie

Francuz zabił swoją żonę, a później spalił jej ciało

Francuz zabił swoją żonę, a później spalił jej ciało
więzienie, źródło: Pixabay

Jonathann Daval zabił i spalił ciało swojej żony. Mężczyzna otrzymał 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Sprawą tą zainteresowana i wstrząśnięta była cała Francja.

Jak doszło do śmierci kobiety?

Alexia Daval, żona Jonathanna Davala miała 29 lat i pracowała jako bankierka. W październiku 2017 roku jej mąż zgłosił na policję zaginięcie kobiety. Wykonując zgłoszenie, powiedział, że kobieta nie wróciła z biegania. Dwa dni później znaleziono ciało zamordowanej, było ono częściowo spalone, a także pokryte gałęziami w lesie. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, znajdowało się znacznie dalej od codziennej trasy biegania kobiety. Jej śmierć przyczyniła się do zorganizowania przemarszu dziesięciu tysięcy ludzi w mieście Gray. Kobiety uhonorowały biegaczkę, organizując symboliczne biegi w wielu miastach na przestrzeni całej Francji.

Zobacz: Oskarżona o zabicie dwóch córek: „Ich organy są wiele warte”

Mąż kobiety zabójcą

Po śmierci Alexi Daval, Jonathann Daval pojawił się ze łzami w oczach na konferencjach prasowych. Towarzyszyli mu jego teściowie. Trzy miesiące później prokuratorzy ogłosili, że mężczyzna przyznał się do zabicia swojej małżonki. Daval zabił swoją żonę, a następnie spalił jej ciało. Na samym początku zaprzeczał, że dokonał spalenia ciała, lecz rok temu przyznał się do wykonanego czynu. Podczas toczącej się sprawy, ciągle zmieniał wersję wydarzeń. Na początku tego tygodnia sprawca potwierdził, że był jedyną osobą, która spowodowała śmierć kobiety. Prokuratorzy uznali, że była to prawie doskonała zbrodnia domowa i zażądali przyznanie dożywocia oskarżonemu. Natomiast otrzymał on 25 lat pozbawienia wolności. 36-letni Jonathann Daval był niewzruszony, gdy w sobotę usłyszał werdykt. Wcześniej powiedział tylko „przepraszam”, patrząc na rodziców jego zmarłej żony.

Zobacz: To zabójstwo wstrząsnęło Francją. Jest reakcja rządu

Autor: Dominika Jeziorek
Źródło: bbc.com/news

Dominika Jeziorek

Ukończyłam Dziennikarstwo i komunikację społeczną (licencjat) na Akademii Ignatianum w Krakowie. 👩‍🎓 Aktualnie jestem studentką studiów II stopnia tego samego kierunku. Oprócz tego interesuję się resocjalizacją. Wierna fanka happysadu. 🎼

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x