Kategorie

Syn Donalda Trumpa zakażony koronawirusem!

Syn Donalda Trumpa zakażony koronawirusem!
Biały Dom pixabay.com

Donald Trump Junior, syn prezydenta Stanów Zjednoczonych uzyskał pozytywny test na koranawirusa. Po zdiagnozowaniu choroby udał się na kwarantannę. To kolejny członek rodziny Trumpów, który został zakażony wirusem.

Syn prezydenta Trumpa przebywa na kwarantannie

Donald Trump Junior uzyskał pozytywny wynik testu już na początku tygodnia, jednak dopiero teraz o chorobie syna prezydenta Stanów Zjednoczonych została powiadomiona opinia publiczna. Po uzyskaniu pozytywnego testu udał się on do swojej chaty myśliwskiej, gdzie odbywa kwarantannę. Na konferencji prasowej rzecznik Trumpa Juniora poinformował, że „Jak dotąd nie miał żadnych objawów i postępuje zgodnie ze wszystkimi zaleceniami medycznymi dotyczącymi Covid-19”. Donald Trump Junior aktywnie brał udział w kampanii prezydenckiej swojego ojca, podczas której często przemawiał na wiecach poparcia.

Donald Trump
pixabay.com

Zobacz: Koronawirus atakuje narządy po miesiącach od zarażenia

Nie pierwsze zakażenie w rodzinie prezydenta

Koronawirusa przeszedł również najmłodszy syn prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baron Trump. Sam prezydent również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Spędził wówczas trzy noce w szpitalu. Pierwsza dama Melania Trump również została zakażona wirusem. Partnerka Donalda Trumpa Juniora, Kimberly Guilfoyle, była dziennikarka stacji telewizyjnej Fox News, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność choroby w lipcu, ale ona również szybko wyzdrowiała.

Zobacz: Fundacja Billa Gatesa wesprze finansowo badania szczepionki na COVID-19

Co dotychczas mówił o wirusie?

W zeszłym miesiącu Donald Trump Junior został skrytykowany za bagatelizowanie liczby zakażonych  koronawirusem w USA. Podczas  wywiadu dla Fox News stwierdził, że media skupiają się na liczbie zakażeń, ignorując wskaźnik śmiertelności. W wywiadzie powiedział: „Powiedziałem: ‚Cóż, dlaczego nie mówią nic o śmiertelności?’ Ponieważ liczba to jest prawie równa zeru. Przecież uzyskaliśmy nad kontrolę nad chorobą i rozumiemy, jak ona działa ”. Według najnowszych danych koronawirus zainfekował 11,8 miliona Amerykanów i zabił ponad 253 000 obywateli tego kraju. Według Covid Tracking Project w sam piątek aż 192 000 osób w USA uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Twitter: @OnetWiadomosci

Zobacz: Waluta, której koronawirus nie straszny!

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło: bbc.com

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x