Kategorie

Premiera PlayStation 5. Sklepowa apokalipsa

Premiera PlayStation 5. Sklepowa apokalipsa
Premiera PlayStation 5. Sklepowa apokalipsa/Pexels.com

Tydzień temu na łamach naszego portalu nawiązywaliśmy do premiery nowej generacji konsol od firmy Microsoft, czyli nowego Xbox’a. Teraz przyszedł czas na PlayStation i tutaj nie obyło się bez szumu.

Premiera konsoli

19 listopada miała premiera nowych konsol od Sony. PlayStation 5, ich nowy „flagowy” produkt osiągnął już niemałą popularność jeszcze przed samą premierą. Nowa bryła konsoli, nowe pady naszpikowane najnowocześniejszą dostępną technologią. To wszystko dostaną nabywcy nowogeneracyjnej konsoli od Sony. Czy aby na pewno?

Zobacz: Xbox rozpoczyna nową generację konsol. Series X|S już dostępne

Cyberpunk premiera przesunięta
Premiera konsoli/Pexels.com

PlayStation 5 nakład wyprzedany

Preorder konsoli rozszedł się w zawrotnym tempie. Już podczas preorderu jej dostępność była bardzo ograniczona. Teraz z dniem premiery, cały aktualny jej „nakład” został wyprzedany. Tempo? Oszałamiające. Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż najnowszego PlayStation od Sony będzie rekordowa w historii.

Zobacz: Recencję PlayStation 5

Gdzie kupić konsole?

Na pewno nie w większych elektro-marketach. Tam już nie ostał się praktycznie żaden jej egzemplarz. Pojedyncze egzemplarze ostały się w bardzo małych sklepach z elektroniką w mocno ograniczonym nakładzie. Nawet i tutaj jej dostępność jest znikoma. Weźmy jeszcze pod uwagę to, że nowy PS5 kosztuje 2,299 zł w wersji z optycznym napędem Blu-ray a w wersji bez tego napędu w cenie 1 849 zł. A jak ma się do tego rzeczywistość? W niektórych sklepach cena nowego produktu Sony potrafiła sięgać aż do 5 tyś. zł! Na aukcjach internetowych i licytacjach sprawa ma się dokładnie tak samo.

Kiedy nowy nakład?

Najbliższa dostawa konsol przewidywana jest na połowę grudnia bieżącego roku. Czyli czas oczekiwania na produkt Japońskiego giganta, potencjalni klienci będą musieli jeszcze poczekać. Poza tym, niewykluczone jest to, że po kolejnych dostawach, następna partia nie wyprzeda się równie szybko, jak było w przypadku tej preorderowej czy premierowej.

Zobacz: Microsoft planuje duże zmiany w interfejsie Windows 10

Autor: Łukasz Janeczko
Źródło: Tech.wp.pl

Łukasz Janeczko

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x