Kategorie

Mike Tyson wraca na ring po 15 latach!

Mike Tyson wraca na ring po 15 latach!
Mike Tyson instagram.com/miketyson

Mike Tyson to światowa legenda boksu. W 2005 roku stoczył swoją ostatnią walkę, tym samym kończąc karierę jako bokser. Nikt nie spodziewał się powrotu, jednak za kilka dni Tyson ponownie pojawi się na ringu.

W nocy z 28 na 29 listopada w Los Angeles, USA po 15 latach nieobecności Mike Tyson wróci na ring. W charytatywnym pojedynku zmierzy się z Royem Jonesem Jr.. Ich walka będzie miała charakter pokazowy.
Zarobione pieniądze Tyson planuje przekazać na cele dobroczynne dla osób bezdomnych i uzależnionych od narkotyków.

Zobacz: Polski mistrz świata w boksie zapowiada powrót na ring jeszcze w tym roku

Dwie legendy boksu zmierzą się ze sobą o specjalnie przygotowany z tej okazji pas WBC Frontline Battle Belt. Pojedynek jest zakontraktowany na 8 rund, po dwie minuty każda.

Kibice w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, za transmisję gali muszą zapłacić w ramach usługi PPV. Natomiast w Polsce, walkę transmitować będzie Polsat Sport. Szczegóły emisji jak narazie nie są jednak znane.

Przypomnijmy:

Mike Tyson to dwukrotny mistrz świata wszechwag zawodowców i tym samym najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej w wieku 20 lat w 1986 roku. Ostatnią walkę stoczył w 2005 roku, przegrywając ją.

Roy Jones Jr. to były mistrz świata w kategorii średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej, a także srebrny medalista olimpijski z Seulu. Ostatni raz walczył w 2018 roku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Autor: Nadia Szczech

Nadia Szczech

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x