Kategorie

Amazon wkracza na rynek farmaceutyczny. Na razie tylko w USA

Amazon wkracza na rynek farmaceutyczny. Na razie tylko w USA
Amazon wkracza na rynek farmaceutyczny. Na razie tylko w USA/Pexels

Amazon to przedsiębiorstwo handlowe założone przez Jeffa Bezosa, jednego z najbogatszych ludzi świata. Przychody firmy opiewają o 233 mld dolarów rocznie. Przedsiębiorstwo prowadzi największy na świecie sklep internetowy, a teraz dodatkowo poszerza swoją działalność

Amazon Pharmacy w USA

Nowa usługa ma zaoferować klientom ze Stanów Zjednoczonych zamawianie leków, które są dostępne na receptę (oczywiście wymagane będzie okazanie recepty w formie elektronicznej). Wszystko dzieje się dlatego, że firma Amazon kupiła firmę PillPack. Firma ta zajmowała się dostarczaniem klientom leków pod drzwi i została sprzedana za nie bagatela 750 mln dolarów.

Zobacz: Leki przeciwwirusowe nie uchronią nas przed koronawirusem!

Debata prezydencka w USA - pixabay
Amazon Pharmacy w USA/pixabay.com

Idealny moment

Nie da się ukryć, że firma „wstrzeliła się” w idealny moment na rozpoczęcie takiej usługi. Podczas pandemii zaoferowanie takiej usługi spowoduje, że ludzie nie będą musieli przemieszczać się w takiej ilości jak dotychczas. No bo po co? Skoro recepta wypisane przez lekarza będzie mogła zostać zrealizowana za pomocą prostej aplikacji na telefon lub komputer.

Zobacz: Kolejny lek wycofany z obrotu! Ważna wiadomość dla nadciśnieniowców

Konkurencja

Amazon nie będzie musiał się mierzyć z wielką konkurencją, jeśli chodzi o swoją nową usługę. Zasadniczo istnieją tylko dwie spółki, które oferują takie lub podobne usługi i są to CVS Health oraz Walgreens. Gigant Jeffa Bezosa może bardzo łatwo zdominować aktualny rynek tych usług, ponieważ jego firma posiada niebywałą popularność oraz zaufanie swoich dotychczasowych konsumentów.

Zakupy w sieci
Konkurencja/Pexels.com

Zobacz: Oficjalną strone Amazon Pharmacy

Autor: Łukasz Janeczko
Źródło: Tech.wp.pl

Łukasz Janeczko

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x