Kategorie

Praca i nauka zdalna – wróg dla naszego organizmu

Praca i nauka zdalna – wróg dla naszego organizmu
https://pixabay.com/pl/photos/dziecko-tabletki-technologia-1183465/

Epidemia spowodowała, że masę czasu spędzamy przed ekranem komputera. Zamknięte szkoły, sklepy, biura. Uczniowie od długiego okresu non stop patrzą w ekran urządzeń elektronicznych zdobywając  wiedzę. Podobnie sytuacja wygląda z osobami, które z pracą musiały przenieść się do domów. Niestety ma to tragiczny wpływ na nasze ciało i samopoczucie.

Najważniejsza jest prawidłowe siedzenie!

Nieodpowiednia postawa podczas siedzenia bardzo obciąża dolny odcinek kręgosłupa. Należy mieć taki fotel, w którym będziemy mogli regulować wysokość zarówno oparcia jak i siedziska. Plecy muszą być wyprostowane i przylegać do siedziska. Co więcej wysokość fotela powinna być tak ustawiona, aby kolana nie znajdowały się powyżej bioder. Poprawna postawa zminimalizuje ból pleców i zapewni odpowiedni  przepływ krwi przez cały organizm.

Ekran komputera powinien być na wysokości oczu a klawiatura przed nami, pod myszkę używaj podkładki – to ważne zapewni to stabilizację nadgarstka.

praca przy komputerze

Korzystaj ze świeżego powietrza

Unikaj długotrwałego bycia w tej samej pozycji. Staraj się robić krótkie przerwy na świeżym powietrzu, jeśli nie jest to możliwe regularnie wietrz pokój, w którym się znajdujesz. Zapewni to świeżość umysłu i pozwoli na dalsze skupienie przy nauce/pracy.

spacer

Jeśli spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera warto zainwestować też w okulary minimalizujące promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzane jest przez sprzęt.

Rozruszaj się!

Znajdowanie się długi czas w tej samej pozycji powoduje, tzw. ,,zastanie kości’’, zatem warto też podczas przerwy trochę się rozruszać. Wykonanie  kilku przysiadów, skręty tułowia , krążenie ramion, czy głowy świetnie nam zrobi!

Jak widać w obliczu pandemii należy nie tylko dbać o swoją odporność, ale również o kręgosłup i wzrok! https://www.redbull.com/pl-pl/poranna-gimnastyka

Żródło: Rmf24

Natalia Kaleta

Natalia Kaleta

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x