Kategorie

Pierwszy w historii mężczyzna na okładce magazynu Vogue!

Pierwszy w historii mężczyzna na okładce magazynu Vogue!
Instagram Harry Styles

Grudniowe wydanie amerykańskiego magazynu Vogue zaskoczyło wszystkich. Pojawił się na niej pierwszy w historii mężczyzna. Jest nim Harry Styles – piosenkarz, model i aktor. Na okładce pisma zaprezentował się w sukience od Gucci.

Harry Styles zmienia historię

Po 128 latach istnienia magazynu Vogue po raz pierwszy na okładce pojawił się mężczyzna, w dodatku w sukience od Gucci. Wcześniej na pierwszej stronie pisma pokazywani byli już mężczyźni np. Justin Bieber, Richard Gere, Kanye West, jednak na fotografii zawsze obecne były również kobiety. W wywiadzie przyznał, że zdarza mu się patrzeć w sklepie na damskie ciuchy i nimi zachwycać.

Podczas rozmowy podkreślił, że powinniśmy bawić się modą i nie ograniczać tylko dlatego, że coś jest uznawane za typowo damskie lub męskie. Ubranie przez gwiazdę sukienki jest pewnego rodzaju manifestem przeciwko nakładaniu na siebie jakichkolwiek ograniczeń. Wyjaśnił to słowami: „Tak jest ze wszystkim – jeżeli stawiasz bariery w swoim życiu, ograniczasz samego siebie”. Dlatego właśnie kwestią drugorzędną jest to, czy była gwiazda One Direction wygląda dobrze w wybranych stylizacjach.

„W zabawie z modą jest tyle radości”

26-letni mężczyzna pozował w strojach zaprojektowanych przez Alessandro Michele, natomiast zdjęcia wykonał Tyler Mitchell, który 2 lata temu jako pierwszy czarnoskóry fotograf wykonał sesję zdjęciową do magazynu Vogue, wówczas modelką była Beyoncé.
Drodzy Czytelnicy, myślicie, że ta historyczna okładka wpłynie pozytywnie na zmiany w świecie mody, czy wręcz przeciwnie?

Mężczyzna na okładce magazynu vogue
Źródło: Instagram Voguemagazine
Mężczyzna na okładce magazynu vogue
Źródło: Instagram Voguemagazine

Zobacz: Harry Styles w miniserialu Gucci !
Zobacz: Polska w rankingu „Najpiękniejszych Twarzy Świata”

Źródło: Rmf24.pl
Autor: Martyna Foland

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Pierwszy w historii mężczyzna na okładce magazynu Vogue!

  1. Dziwi mnie to, że dopiero teraz ukazały się tskie zdjęcia w tym magazynie. Na wybiegach raczej od dłuższego czasu można bylo zobaczyć mężczyzn w podobnych kreacjach. Sam model przeciętny, zdjęcia też nie są wyjątkowe. Ale zawsze coś nowego, a artykuł Pani Martyny czyta się bardzo sprawnie i przyjemnie. W przeciwieństwie do tych artykułow na stronie internetowej voguepolska… naprawdę niektóre teksty tam to przykry żart. Pod względem merytorycznym i gramatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x