Kategorie

Jak polubić aktywność fizyczną w czasach pandemii?

Jak polubić aktywność fizyczną w czasach pandemii?
Sport Pixabay

Przytyliście na kwarantannie? Kto ostatnio nie spędzał wieczorów z Netflixem i chipsami niech pierwszy rzuci kamieniem. Oto kilka sposobów na to, aby wstać z kanapy.

1. Znajdź coś co sprawia Ci przyjemność

Brzmi dość abstrakcyjnie ze względu na to, że jesteśmy zmuszeni do spędzania czasu głównie w swoich domach. Jeżeli jednak nie odnajdziesz aktywności, która sprawia, że chcesz przebrać się w sportowy strój i trochę spocić, prędzej czy później wrócisz do zerowego ruchu w ciągu tygodnia. Nie powinieneś czuć, że trening to kara za zjedzoną pizzę.

2. Bądź cierpliwy

„Od poniedziałku biegam 5 kilometrów dziennie!” Powiedział każdy chociaż raz w życiu. Jeżeli chcesz zacząć biegać, a wcześniej robiłeś to tylko po to, żeby zdążyć na tramwaj, zacznij od okrążenia bloku, czy zwykłego spaceru. Nie wymagaj od siebie zbyt dużo, ponieważ tylko zniechęcisz się do kolejnych prób. Daj sobie trochę czasu.

Jak polubić aktywność fizyczną w czasach pandemii?
Spacery to sposób na aktywność fizyczną podczas pandemii

3. Zacznij dzisiaj!

Nie w poniedziałek, Nowy Rok czy kilka tygodni przed wakacjami. Nie szukaj motywacji na Instagramie. Po prostu wstań i chwilę potańcz, poskacz, pójdź na spacer. Tylko tyle, a za kilka tygodni okaże się, że aż tyle, zwłaszcza w ciężkich czasach pandemii.

4. Dlaczego chcesz ćwiczyć?

Jeżeli zamierzasz zmienić swój tryb życia, aby w Sylwestra móc ubrać najobciślejszą kieckę z szafy, to nie tędy droga. Mniejszy rozmiar ubrań powinien być efektem ubocznym zmian w naszym życiu, a nie główną motywacją.  Na pierwszym miejscu postaw lepsze samopoczucie, dobry sen, wzmocnienie mięśni i ujędrnienie ciała. Ćwicz dla zdrowia – nie wyglądu.

Kilka pomysłów na aktywność fizyczną

Treningi taneczne

W klubie potrafisz przetańczyć całą noc? Może to właśnie taniec stanie się Twoją ulubioną aktywnością fizyczną. Włącz ulubioną muzykę i spróbuj przetańczyć 3 piosenki. A jeśli to dla Ciebie za mało, proponuję taneczne treningi online, których jest całe mnóstwo. Oto jeden z nich:

Trening taneczny z MadFit

Spacery po okolicy

Znajdź sobie powód do chodzenia. Może dzisiaj zjedziesz windą, a wejdziesz schodami albo podejdziesz na dalszy przystanek? Znajdź miejsca w twojej okolicy, których nigdy nie odwiedziłeś/aś? Poczuj się jak odkrywca w swoim mieście. Wyznacz sobie cel a po spacerze sprawdź np. w Google Maps jaki dystans udało Ci się przejść i następnego dnia spróbuj zrobić o 300 kroków więcej.

Zobacz: Co jeść po treningu?

Wypożyczenie sprzętu z siłowni

Obecnie wiele siłowni ma w swojej ofercie nie tylko zajęcia fitness online, ale proponują również wypożyczenie własnego sprzętu np. rowerków stacjonarnych czy orbitreków.

YouTube

W Internecie znajdziesz tysiące propozycji treningów. Joga, pilates, kardio – od poziomu początkujących po zaawansowanych. Bez problemu znajdziesz filmiki z ćwiczeniami, do których niepotrzebny jest żaden sprzęt. Niektóre są stworzone nawet po to, żeby podczas ćwiczeń nie skakać i nie robić hałasu, aby nie przeszkadzać sąsiadom.

Zobacz: Jak wyleczyć wnętrze?

Autor: Martyna Foland

Martyna Foland

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x