Kategorie

Festiwal Szkół Teatralnych po raz pierwszy online!

Festiwal Szkół Teatralnych po raz pierwszy online!
Bilet - Pixabay

Festiwal Szkół Teatralnych w tym roku odbędzie się online. To szansa na dobre rozpoczęcie kariery przez młodych studentów aktorstwa z całej Polski.

Teatr w pandemicznej rzeczywistości

Pracują na ten dzień cztery lata – studenci szkół aktorskich w Polsce kończą swoją edukację spektaklem dyplomowym, często reżyserowanym przez uznanych twórców teatralnych. Festiwal Szkół Teatralnych online to wydarzenie, które umożliwi młodym ludziom zaprezentowanie się przed reżyserami, dramaturgami oraz krytykami, możliwe także, że przyszłymi pracodawcami. Odbywa się regularnie od 1983 roku.

W związku z licznymi obostrzeniami tegoroczna edycja festiwalu musi odbyć się w innej formie. Dostęp do spektakli jest darmowy, a oglądać je można przez 24 godziny od momentu publikacji. Wystarczy sprawdzić program, następnie wejść w zakładkę „Spektakle” i kliknąć w odpowiedni link. Obecna sytuacja ma pozytywne strony – możemy obejrzeć spektakle dyplomowe każdej szkoły teatralnej w Polsce! Wystąpią aktorzy z Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wrocławia, Bytomia, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a także Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Białymstoku.

Obejrzyj młodych aktorów na Festiwalu Szkół Teatralnych online
Facebook: Festiwal Szkół Teatralnych

Kiedy?

Od 23 do 28 listopada udostępniane będą nagrania spektakli, natomiast 29.11 zostanie ogłoszony werdykt. W jury zasiądą: Iwona Bielska, Mariola Wiśniewska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł oraz Tomasz Konieczny.

Zobacz: Program 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Polsce

Kultura w kryzysie

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez rząd wszelkie placówki kulturowe; kina, teatry, domy kultury, galerie sztuki a także biblioteki pozostają zamknięte do co najmniej 29.11.2020 r. Co będzie dalej? Jak poradzi sobie branża artystyczna, jeżeli obostrzenia pozostaną z nami na dłużej? Niektóre placówki oferują sprzedaż biletów na wydarzenia, które odbędą się po powrocie do normalności. Wspierajmy artystów.

Zobacz: Postać Boczka nadal w serialu

Autor: Martyna Foland

Źródło: festiwalszkolteatralnych.pl

Martyna Foland

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Festiwal Szkół Teatralnych po raz pierwszy online!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x