Kategorie

Black Friday – Czy warto popaść w zakupowy wir?

Black Friday – Czy warto popaść w zakupowy wir?
https://www.behance.net/gallery/21655835/BLACK-FRIDAY

W 2015 roku w Polsce rozpoczęto odchodzenie Czarnego Piątku – dzień ten rozpoczyna sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. Jest to czas, w którym sklepy oferują jednodniowe okazje i zniżki. Staje się to coraz bardziej popularne, ponieważ dzień ten jest  bardzo dochodowy dla  sprzedawców. Jednak zadajmy sobie pytanie – Czy tego dnia warto popaść w zakupowy wir? 

Promocje, wyprzedaże, długie kolejki do przymierzalni i kasy niebawem staną się rzeczywistością. Już 27 listopada Black Friday w Polsce!

Cała prawda

Jak się okazało większość sprzedawców traktuje Black Friday tylko i wyłącznie jako chwyt marketingowy, jest to bowiem idealny moment na szybki wzrost zysków. Umyślnie ponoszą ceny tego dnia, następnie ogłaszają wysokie obniżki, jednak finalnie cena jest taka sama jaka była przed Black Friday lub minimalnie niższa, zdarzają się również przypadki, w którym ceny delikatnie wzrastają.

Zachowajmy jednak spokój i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Są sklepy, które faktycznie ogłaszają ogromne rabaty i warto z nich korzystać.

Jak nie dać się oszukać?

Co zrobić, żeby nie ulec fałszywym obniżkom w Czarny Piątek? Przede wszystkim należy śledzić ceny produktów kilka tygodni przed, dzięki temu na własnej skórze będziemy mogli przekonać się o autentyczności wyprzedaży.

Warto też korzystać z przeglądarek porównujących ceny produktów w różnych sklepach np. Ceneo https://www.ceneo.pl/ lub Skąpiec https://www.skapiec.pl/

Szał zakupowy

Jeśli chcemy dokonać zakupu w sklepie internetowym, którego nie znamy dokładnie przyjrzyjmy się witrynie, sprawdźmy informacje o wysyłce, zwrocie, a w szczególności poszukajmy opinii innych użytkowników.

Nie dajmy się ponieść chwili, kupujmy z pewnych źródeł i nie pozwólmy się oszukać.

Źródło: Wirtualna Polska

Natalia Kaleta

Natalia Kaleta

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x