Kategorie

Prezydent Macron ogłasza nowe restrykcje

Prezydent Macron ogłasza nowe restrykcje
pixabay.com
koronawirus
pixabay.com

Prezydent Francji, Emmanuel Macron ogłosił, że od piątku rozpocznie się drugi w tym roku lock down. Ma on trwać przynajmniej miesiąc. Osoby, które odpowiadają za podejmowanie najważniejszych decyzji przewidują, że restrykcje mog być przedłużone.

Co przewidują nowe obostrzenia?

Prezydent Emannuel Macron ogłosił, że obywatele będą mogli wychodzić z domu, aby załatwić sprawy zawodowe oraz w przypadku problemów zdrowotnych. Lokale gastronomiczne, jak bary i restauracje zostaną zamknięte. Zarówno szkoły, jak i fabryki, które są ważne z perspektywy funkcjonowania państwa pozostaną otwarte. Również dozwolone będzie odwiedzania krewnych w domach opieki. Władze wprowadziły również godzinę policyjną. Prezydent powiedział również, że zgodnie z nowymi przepisami, każdy kto będzie chciał wyjść z domu, wypełni formularz uzasadniający opuszczenie domu. Podobne wymagania obowiązywały podczas początkowej blokady w marcu. Spotkania towarzyskie będą zabronione.

Zobacz: Nowe obostrzenia we Francji. Co się zmieni?

Rekordy zachorowań we Francji

Wprowadzone zmiany wiąrzą się z wysoką zachorowalnością na Covid -19 we Francji. We wtorek potwierdzono 33 000 nowych przypadków. Współczynnik śmiertelności jest najwyższy od kwietnia. Prezydent Macron na konferencji prasowej przyznał, że „Wirus krąży z prędkością, której nie przewidywały nawet najbardziej pesymistyczne prognozy”. Zmiany będą obowiązywać od piątku, 30 listopada. Po 1 grudnia, władze Francji, będą mogły przedłużyć lock down na okres dwóch tygodni.

Zobacz: Nauczyciel zamordowany we Francji. Jak terrorysta trafił do kraju?

Ograniczenia w całej Europie

W Niemczech, Angela Merkel ogłosiła, że szkoły i przedszkola pozostaną otwarte. Ograniczono możliwość odbycia spotkań towarzyskich. Spotkanie będą mogli odbyć przedstawiciele dwóch gospodarstw domowych, ale w spotkaniu będzie mógł wziąć udział tylko 10 osób. Firmy związane z turystyką zmuszono do zawieszenia swojej działalność. Lokale gastronomiczne zostaną zamknięte, jednak z restauracji będzie można odbierać zamówienia na wynos. Ewentualne zmiany władzę ogłoszą 11 listopada. W wielkiej Brytanii ilość zakażonych osób oscyluje wokół 100 000 pozytywnych testów dziennie. Dotychczas nie wprowadzono żadnych obostrzeń.

Twitter: @EmmanuelMacron

Zobacz: Prezydent Macron oddaje hołd zmarłemu nauczycielowi

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło:  bbc.com

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x