Kategorie

Strajk Kobiet odbył się nawet w Sejmie.

Strajk Kobiet odbył się nawet w Sejmie.
Strajk Kobiet nie zwalnia, źródło instagram: strajk_kobiet

27.10.2020 po godzinie 10 w Sejmie odbyło się posiedzenie. Awantura o prawa kobiet obyła się nawet tam. Posłanki Lewicy nie odpuściły Kaczyńskiemu konfrontacji.

Dzisiaj w sejmie odbyło się posiedzenie. Jednak nie odbyło się ono na spokojnie, ponieważ awanturę zapoczątkował marszałek Terlecki. Swoją wypowiedź nawiązał on bowiem do znaku błyskawicy na maseczkach.

ZOBACZ: Tysiące protestujących na ulicach Poznania

„Ja z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i Platformy Obywatelskiej są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami, które do złudzenia przypominają symbole Hitlerjugend i SS. Ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów, z przykrością to przyjmujemy.”– oznajmił marszałek. Po tych słowach na mównicy pojawiły parlamentarzystki Lewicy z transparentami z hasłem „Legalna Aborcja”, „To jest wojna”. Kobiety wykrzykiwały „Hańba”. Kiedy marszałek Terlecki poprosił o zachowanie spokoju. Wtedy posłanki zwróciły się do obecnego tam Jarosława Kaczyńskiego. Do Sejmu została wezwana Straż Marszałkowską.

ZOBACZ: Przyspieszona aborcja i śmiertelny zastrzyk. Co je łączy?

Marszałek Terlecki w pewnym momencie wykluczył z obrad posłankę PO i posła KO. Marszałek w pewnym momencie przekroczył granicę dobrego zachowania i chcąc upomnieć Nowacką, pomylił ją z jej nieżyjącą mama Izabelą Jarugą- Nowacką (polityk, działaczka społeczna, zginęła podczas katastrofy smoleńskiej).

ZOBACZ: Awantura w Sejmie. Posłanki Lewicy i KO krzyczą i protestują. Terlecki wyklucza kolejne osob

autor: Paulina Bąk

źródło: pudelek.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x