Kategorie

Puste galerie i centra handlowe, czy to ich koniec?

Puste galerie i centra handlowe, czy to ich koniec?
Galerie Pixabay

Z badań wynika, że we wrześniu tego roku w galeriach i centrach handlowych zmniejszył się o połowę w odniesieniu do poprzedniego roku. Czy to koniec mody spędzania wolnego czasu w galeriach?

Czy to koniec galerii handlowych?

Niewątpliwie jednym z negatywnych skutków zmniejszenia ruchu w galeriach jest pandemia oraz zakaz handlu w niedziele. Wobec tego zyskały na tym soboty. Przedsiębiorcy aby zachęcić klientów muszą wymyślać coraz nowsze promocje na inne dni. Poprzez wiosenny lockdown miejsca takie ucierpiały poprzez zamykanie sklepów. Zauważalny jest zmniejszony ruch w porównaniu do lat poprzednich. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że ludzie boją się chodzić na zakupy stacjonarne. Wolą zatem więcej zamawiać teraz w sklepach internetowych ograniczając kontakty z innymi ludźmi. Sklepy decydują się dzisiaj na częstszą sprzedaż w Internecie. Dodatkowo w dużych miastach jest teraz mniej klientów, a jest to wynik m. in. braku obecności studentów, którzy naukę mają w większości zdalnie. Klienci ostatnio przychodzą do galerii tylko do konkretnych sklepów po dany produkt. Już nie jest widoczne chodzenie od sklepu do sklepu w celu oglądania produktów. Najtrudniej jednak odrobić będzie straty punktom gastronomicznym, na których ciążą dodatkowe obostrzenia.

galerie handlowe
galerie handlowe/ źródło: Pixabay

Czy Polacy boją się tłumów w galeriach?

Według badań Polacy najczęściej robią teraz zakupy w środku tygodnia. Czym jest to jednak spowodowane? Niewątpliwie może to oznaczać obawy ludzi przed tłumami jakie są widoczne zazwyczaj w weekendy. Centra handlowe to miejsca pracy bardzo wielu Polaków, dlatego tak ważne jest ich utrzymanie i odrobienie strat.  Widoczne jest jednak to, że takie miejsca jak galerie i centra handlowe nie są już ulubionym miejscem społeczeństwa. Polacy wolą dzisiaj zakupy online. Dzięki takiej formie zakupów czują się bezpieczniej ze względu na obecna sytuację. Należy sobie również zadać pytanie czy rzeczywiście zakupy w takich obiektach są niebezpieczne mimo limitów i ograniczeń jakie obowiązują w sklepach.

Zobacz: Strona internetowa businessinsider.com.pl

Zobacz: W Biedronce zrobisz zakupy także w niedzielę! Sieć sklepów wydała oświadczenie

Autor: Ewelina Makoś

Źródło: money.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x