Kategorie

Mężczyzna uciekł z karetki!

Mężczyzna uciekł z karetki!
pixabay.com

49–letni obywatel Czech został zatrzymany w Tychach po tym jak uciekł z karetki. Pacjent jest zakażony koronawirusem. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

W zeszłym tygodniu policja w Tychach została wezwana do niecodziennego przypadku ucieczki pacjenta z karetki pogotowia. Ratownicy medyczni przewozili mężczyznę na operację nogi, jednak uciekł on przed wejściem do szpitala.

Zobacz: Mapa zarażeń koronawirusem

49-latek zamówił taksówkę, żeby udać się do Katowic, jednak nie posługuje się językiem polskim i miał problem z wytłumaczeniem kierowcy o co mu chodzi. Taksówkarz zawiózł klienta pod komendę policji, skąd mężczyzna chciał uciec. Kierowca taksówki pobiegł do budynku i poinformował o zajściu policjantów, którzy udaremnili ucieczkę Czecha. Okazało się, że mężczyzna jest zakażony koronawirusem, co spowodowało że taksówkarz musiał się skontaktować od razu z sanepidem. Władze poszukują osób, które również mogły mieć styczność z chorym. Czech jechał karetką ze względu na zabieg nogi, nie z powodu bycia zarażonym. Policja nie wie czy celowo uciekał, żeby rozprzestrzenić zakażenie.

Karetka
pixabay.com

Obywatelowi Czech postawiono zarzuty

Zgodnie z Kodeksem Karnym mężczyźnie postawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia choroby zakaźnej. Obecnie podejrzany jest po przesłuchaniu, przebywa w areszcie i spędzi w nim dwa miesiące. Ostatecznie grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Co z ustawą „covidową”?

Autor: Karolina Knap
Źródło: polsatnews.pl; pixabay.com

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x