Kategorie

Prezydent Polski Andrzej Duda zakażony!

Prezydent Polski Andrzej Duda zakażony!
pixabay.com

Rzecznik prezydenta Polski, Błażej Spychalski opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym poinformował, że Andrzej Duda został zakażony koronawirusem.

Oświadczenie rzecznika

Twitter: @spychalski_b

Rzecznik prezydenta w oświadczeniu napisał: „Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.” Radio RMF FM poinformowała, że prawdopodobnie zaraził się on od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Błażej Spychalski z powodu choroby swojego przełożonego musiał udać się na kwarantannę.

Zobacz: Czy to już pora na wybory? Rząd, Twitter i koronawirus

Instagram: prezydent_pl
Piątkowy apel prezydenta

W piątek Prezydent Polski odwiedził Stadion Narodowy, gdzie budowany jest tymczasowy szpital, który ma pomieścić wszystkie osoby zakażone na koronawirusa. Andrzej Duda zapewniał, że szpital ma być gwarancją, że każdemu obywatelowi zostanie udzielona pomoc medyczna, w wypadku braku miejsc w już istniejących szpitalach. Dodatkowo zaapelował do Polaków, aby nie odwiedzali grobów w dniu Wszystkich Świętych, który przypada na 1 listopada. W ten sposób, według prezydenta unikniemy kolejnej fali choroby. Na koniec zaapelował również o ochronę osób starszych, poprzez pracę zdalną, o ile to możliwe oraz przestrzeganie zasad. Przypomniał również o zachowaniu dystansu społecznego oraz noszeniu maseczki. Spotkał się również z Igą Świątek, zwyciężczynią jednego z najważniejszego turnieju w tenisowym sezonie, czyli Rolland Garros. W spotkaniu uczestniczył również ojciec tenisistki. Została ona odznaczona Złotym Krzyżem Zasług.

Zobacz: Polski rząd wprowadza nowe obostrzenia

W Polsce coraz więcej zakażonych

Od soboty, 24 października cała Polska jest w strefie czerwonej. Oznacza to, że pojawiły się nowe obostrzenie na terenie całego kraju. Restauracje i inne lokale gastronomiczne muszą wydawać potrawy tylko na wynos, a dzieci od czwartej klasy podstawówki mają przejść na naukę zdalną. Również w całej Polsce jest obowiązek noszenia maseczek zakrywających nos i usta w przestrzeni publicznej. Wyjątek stanowią w lesie, parku, ogrodzie botanicznym, plaży oraz przestrzeniach prywatnych.

Zobacz: Koronawirus. Kolejny minister na kwarantannie

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło: onet.pl

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x