Kategorie

Polski rząd wprowadza nowe obostrzenia

Polski rząd wprowadza nowe obostrzenia
pixabay.com

W piątek 23 października o godzinie 11, premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformowali, że polski rząd wprowadza nowe obostrzenia.

Nowe obostrzenie były już wcześniej znane

Instagram: morawieckipl

Konferencja prasowa, początkowo była zapowiadana na czwartek. Jednak ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną oraz prace parlamentu, przesunięto ją na kolejny dzień. Zmiany były już wcześniej zapowiadane przez przedstawicieli polskiego rządu.

Zobacz: Czy to już pora na wybory? Rząd, Twitter i koronawirus

Obostrzenia dotkną szczególnie uczniów i seniorów

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali o tym, że od soboty 24 października cała Polska będzie strefą czerwoną. Uczniowie klas od czwartych do ósmych w szkołach podstawowych będą się uczyć w trybie zdalnym. Dodatkowo osoby niepełnoletnie, w godzinach 8-16 nie będą mogły bez opieki osoby dorosłej poruszać się w przestrzeni publicznej. Lokale gastronomiczne, będą musiały wydawać posiłki jedynie na wynos, nie będzie możliwości spożywać jedzenia na miejscu. Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie programu „Ochrona Seniorów”, który ma weprzeć osoby po 70 roku życia, które są szczególnie nałożone na powikłania z powodu zachorowania na Covid – 19. Zamknięcie zostaną również sanatoria. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, nowe obostrzenia wprowadzono, aby powstrzymać w ciągu najbliższych dwóch tygodni przyrost zachorowań. Jeśli wprowadzone zmiany, nie przyniosą skutku, spowoduje to ograniczenia również w innych obszarach społecznych i gospodarczych.

Twitter: @PremierRP

Zobacz: Zmarł Dariusz Gnatowski. Aktor „Świata według Kiepskich” miał 59 lat

Kolejny rekord zachorowań pobity

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat, w których poinformowało o tym, że w ciągu doby, doszło do 13 632 nowych i potwierdzonych zakażeń, 16 osób zmarło w wyniku powikłań związanymi bezpośrednio z koronawirusem, a 137 osób zmarło w wyniku wystąpienia chorób współistniejących. Podczas konferencji prasowej Premier Morawiecki powiedział: „Zbliżamy się do 15 tys. zachorowań dziennie. Druga fala uderzyła w Europę z podobną siłą. Średnia to 170 osób na 100 tys. mieszkańców, u nas jest to 160 osób”.

Twitter: @MZ_GOV_PL

Zobacz: Koronawirus. Kolejny minister na kwarantannie

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło: wprost.pl

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x