Kategorie

Wiara w fitness nowym sposobem na życie w pandemii?

Wiara w fitness nowym sposobem na życie w pandemii?
Świątynia zdrowia; pixabay.com

Czerwona strefa oznacza najsurowsze restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte zostały wszystkie ośrodki sportowe, w tym również siłownie. Jeden z Krakowskich klubów fitness postanowił obejść obostrzenia w dość niekonwencjonalny, acz sprytny sposób.

Atlantic Sports to Krakowski klub fitness. Siłownia naturalnie została zamknięta, jako że Kraków należy do czerwonej strefy. Właściciel zauważył, że sklepy i kościoły nie podlegają wyłączeniu na czas pandemii, dlatego wpadł na niecodzienny pomysł – przekształcił swoją placówkę w „Kościół Zdrowego Ciała” oraz sklep, który pozwala klientom na testowanie swojego asortymentu za opłatą. Wydaje się śmieszne? Być może, ale przedsiębiorcy muszą jakoś sobie radzić w ciężkich czasach.

Zobacz: Strona Atlantic Sports

Zamknięcie siłowni to absurd?

Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness powiedział Onetowi, że nie podoba mu się decyzja rządu dotycząca zamknięcia całej branży fitness. Twierdzi, że przestrzeganie nowych zasad sanitarnych przyniosło efekt i nie rozumie takiego postępowania. Trzeba przyznać, że rzeczywiście zamknięcie stref sportowych w okresie jesiennym nie tylko utrudnia codzienne ćwiczenia, ale i może obniżyć komfort psychiczny wielu osób. Codzienny trening pozwala zachować równowagę fizyczną oraz psychiczną. Właściciele siłowni oraz klubów sportowych również są w potrzasku – przez tak rygorystyczne obostrzenia nie zarabiają żadnych pieniędzy, na domiar złego, nie wiadomo jak długo.

Zobacz: Macron zapowiedział walkę z islamskimi ekstremistami.

Autor: Karolina Knap
Źródło: onet.pl; pixabay.com

Karolina Knap

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x