Kategorie

Sanepid przerywa pogrzeb!

Sanepid przerywa pogrzeb!
Pogrzeb; pixabay.com

Sanepid przerwał uroczystości pogrzebowe i nakazał rozejście się do domów wszystkich zebranych. Smutna rzeczywistość, czy słuszna procedura? Dramat rodziny z Bielska Podlaskiego.

Zobacz: Oficjalna strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Rodzina pewnego 80-latka z Bielska Podlaskiego przeżyła podwójną tragedię. Nie dość, że straciła członka rodziny, to jak się okazało, nie mogła zebrać się na pogrzebie mężczyzny. Rodzina relacjonuje, że starszy człowiek źle się czuł w poprzednim tygodniu. Cierpiał z powodu gorączki i trudności z oddychaniem, jednak żaden szpital go nie przyjął aż przez trzy dni. We wtorek w końcu zjawiła się lekarka i wypisała skierowanie do szpitala. Karetka przyjechała po chorego około godziny 15. Pięć godzin później rodzina odebrała telefon ze smutną informacją.

Nagły telefon

Żałobnicy zebrali się w domu zmarłego krewnego, gotowi do uroczystości pogrzebowej. Jedna z kobiet otrzymała telefon od sanepidu. Organizacja nakazała rozejść się wszystkim, ponieważ chowany zmarł z powodu koronawirusa i stanowi zagrożenie dla uczestników zgromadzenia. Sanepid oświadczył, że ciałem zajmie się zakład komunalny który zabierze nieboszczyka w worku i pochowa. Oburzona rodzina nie wyraziła na to zgody, ponieważ wynajęli już zakład pogrzebowy. Grób również został przygotowany. Sanepid ostatecznie przystał na prośby żałobników, żeby pogrzeb się odbył, jednak bez świadków. Pochówek doszedł do skutku następnego dnia rano.

Zobacz: Siłownia obeszła obostrzenia!

Autor: Karolina Knap
Źródło: onet.pl; pixabay.com

Karolina Knap

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x