Kategorie

Leki przeciwwirusowe nie uchronią nas przed koronawirusem!

Leki przeciwwirusowe nie uchronią nas przed koronawirusem!
COVID-19; źródło: pixabay.com

W obecnej sytuacji pandemii każdy chce skutecznie uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje: dostępne leki przeciwwirusowe są nieskuteczne w walce z COVID-19.

Zobacz: Informacje WHO dotyczące koronawirusa.

Według WHO żaden z leków o działaniu przeciwwirusowym nie przyspieszy wyleczenia. Remdesiwir, hydroksychlorina, lopinawir, interferon beta – są to obecnie stosowane leki na takie choroby jak ebola, malaria oraz AIDS. Naukowcy przeprowadzili badanie w 405 szpitalach, w 30 krajach. W eksperymencie wzięło udział łącznie 11 266 pacjentów zarażonych koronawirusem. Naukowcy, po przeprowadzonym badaniu, powiedzieli że terapie z zastosowaniem leków przeciwwirusowych nie wpłynęły w żaden sposób na zarażonych.

Zobacz: Prezydent Warszawy o obostrzeniach.

Producent leku się nie zgadza

Amerykańska firma Giead Sciences, produkująca remdesiwir, nie zgodziła się z wnioskami naukowców. Podważyła metodologię badania. Niezależny statystyk, Richard Peto dementuje te doniesienia, mówiąc że są to bezpodstawne oskarżenia, a wyniki są wiarygodne i sprawdzone. Uczula również na chwyty marketingowe firm i zaleca ufać rzetelnym badaniom przeprowadzonym przez specjalistów.

Autor: Karolina Knap
Źródło: onet.pl; pixabay.com

Karolina Knap

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x