Kategorie

Były wicepremier Roman Giertych aresztowany

Były wicepremier Roman Giertych aresztowany
pixabay.com

Adwokat Roman Giertych, były wicepremier i minister edukacji w latach 2006- 2007 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza został aresztowany na wniosek śledczych z CBA. Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała o postawionych zarzutach. Do zatrzymania doszło, gdy Giertych wychodził z budynku Sądu Okręgowego w Warszawie.

Roman Giertych ma postawione poważne zarzuty

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że w czwartek doszło do aresztowania Romana Giertycha. Prokuratura oskarża byłego polityka o zdefraudowanie ponad 90 milionów złotych ze spółki deweloperskiej, a także o pranie pieniędzy, które zostały pozyskane w nielegalny sposób. Roman Giertych nie jest jedyną osobą, która ma zostać zatrzymana w związku z zarzutami. Prokuratura poinformowała również o zatrzymaniu Ryszarda K. Giertych swoje aresztowanie łączy z próbą zaszkodzenie L. Czarneckiemu swojemu klientowi, który miał mieć dzisiaj rozprawę, podczas której miał być przez adwokata broniony. Były polityk sugeruje również, że rząd poprzez aresztowania, chce przykryć swoje nieudolne działania, które podejmuje w walce z koronawirusem.

Twitter: @GiertychRoman


Zobacz: Nowe obostrzenia na terenie całej Polski!

Przeszukiwanie domu dramatycznie zakończone

Twitter: @GiertychMaria

Tego samego dnia doszło również do przeszukania domu oraz kancelarii adwokackiej Romana Giertycha. Przeprowadzili je śledczy CBA, a były polityk był podczas nich obecny. W czasie przeszukiwania podwarszawskiego domu adwokata, Roman Giertych zemdlał. Jego córka relacjonowana na Twiterze, że do wydarzenia doszło, gdy polityk wszedł do łazienki z jednym z funkcjonariuszy CBA.


Zobacz: Były minister zdrowia w szpitalu – ma koronawirusa


Jaki jest stan zdrowia Romana Giertycha?

Romanowi Giertychowi od razu udzielono pomoc medyczną. Następnie przewieziono go do szpitala. Stanisław Żaryn, który jest odpowiedzialny za działania służb w Polsce, poinformował, że stan zdrowia byłego wicepremiera jest dobry, ale Giertych musi odbyć jeszcze „rutynowe badania”. Barbara Giertych, żona adwokata w wywiadzie, który udzieliła jednej ze stacji telewizyjnej była odmiennego zdania. Sugerowała, że istnieje zagrożenie życia jej męża.

Twitter: @StZaryn


Zobacz: Beata Mazurek krytykuje protesty uczniów i popiera ministra edukacji i nauki

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło: onet.pl

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x