Kategorie

Prezydent Donald Trump w szpitalu!

Prezydent Donald Trump w szpitalu!
Donald Trump pixabay.com

Amerykański Donald Trump uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Początkowo prezydent odbywał kwarantannę w Białym Domu. Jednak lekarze zdecydowali się na przewiezienie prezydenta do szpitala Walter Reed National Military Medical Center.

Donald Trump
pixabay.com

Prewencyjny pobyt w szpitalu

W czasie konferencji prasowej, rzecznik prasowy Białego Domu Kayleigh McEnany przyznała, że dotychczasowe objawy choroby są łagodne, a pobyt w szpitalu zalecili lekarze, ze względu na utrzymującą się podwyższoną temperaturę. Prezydent w apartamencie szpitalnym zamierza normalnie pracować. Reporterzy byli obecni w momencie, w którym Donald Trump wsiadał do helikoptera, którym poleciał do szpitala. Prezydent, wsiadając do pojazdu pokazał kciuk w górę, ale nie udzielił żadnej wypowiedzi. Lekarze poinformowali, że oprócz eksperymentalnego leku opartego na przeciwciałach, otrzymał remdesiwir, a także cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę i aspirynę.

Twitter: @realDonaldTrump

Zobacz: Donald Trump chory na koronawirusa

Donald Trump pozostaje prezydentem

W przypadku, gdy prezydent nie byłby zdolny do pełnienia obowiązków prezydenta, zostałyby one przejęte przez wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Polityk, ze względu na kontakt z Donaldem Trumpem, również został przebadany na obecność koronawirusa. Otrzymał jednak wynik negatywny. Donald Trump dotychczas nie przekazał uprawnień swojemu zastępcy. Mike Pence poprowadził jedynie niektóre piątkowe spotkania.

Twitter: @bennyjohnson

Zobacz: Prezydent Donald Trump ogłasza „Platynowy Plan”

Wybory prezydenckie w cieniu choroby

Prezydent Donald Trump uzyskał pozytywny wynik na zaledwie 32 dni przed dniem wyborów prezydenckich. Sztab polityka poinformował, że najbliższe spotkanie z wyborcami partii republikańskiej, które miały odbyć się w Minnesocie, Pensylwanii, Wirginii i Georgii, zostaną tymczasowo odwołane. Eksperci uważają, że sztab wkrótce wyznaczy zastępcę, który będzie spotykał się z wyborcami prezydenta. Jednak ze względu na to, że wielu współpracowników oraz rodzina będzie musiała przejść kwarantanne, nie wiadomo kto to będzie. Koronawirusa zdiagnozowano m.in. u szefa kampanii Donalda Trumpa, Billa Stepien’a, doradczyni Białego Domu Kellyanne Conway, a także u dwóch republikańskich senatorów Mike’a Lee i Thoma Tillis’a. Również Melania Trump, żona prezydenta otrzymała pozytywny wynik testu.

Zobacz: Donald Trump o krok od śmierci

Autor: Zofia Kwiatkowska
Źródło: bbc.com

Zofia Kwiatkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x