Kategorie

Autor tekstów, muzyk i aktor nie żyje. Miał 78 lat.

Autor tekstów, muzyk i aktor nie żyje. Miał 78 lat.

Ten człowiek nie próżnował. Dzięki jego tekstom piosenki wielu piosenkarzy zyskały popularność. Kto z nich korzystał? Na przykład Nancy Sinatra, Elvis Presley czy Dolly Parton.

Początek sukcesów i kariery

Można wymienić wiele sukcesów Mac Davis’a, bo to właśnie o nim jest mowa. Zaczynał od profesji tekściarza w wieku dwudziestu lat i już wtedy występował w zespołach. Pracował dla Liberty Records i wkrótce został zauważony przez Nancy Sinatra’e. Jak można się domyśleć, został przez nią zatrudniony do pisania tekstów. W latach 60-tych występował w jej wielu nagraniach, a także podczas występów na scenie.

Zobacz: Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston

Elvis Presley

To dzięki obracaniu się w towarzystwie kultury pop i Nancy Sinatra’y, Mac Davis został zauważony przez innego znakomitego muzyka – Elivisa Presley’a. Ich pierwsze nagranie piosenki ,,A little less conversation” nie przyniosło na początku roku 1968 ( czyli wtedy, kiedy została wydana ) wielkiego sukcesu. Dopiero później remix, który możecie usłyszeć poniżej, dał temu utworowi pierwsze miejsce w WB.

Solowa kariera

Kolejna dekada była troszkę inna dla głównego bohatera tej opowieści. W tym czasie zaczął on bowiem własną karierę nie tylko muzyczną, ale także prowadził swój program i zaczął występować w filmach. Dodatkowo dostał nominację do nagrody Grammy za utwór „Baby Don’t Get Hooked On Me”. Szczyt w karierze nagraniowej Mac Davis osiągnął w latach 80-tych. Filmy w jakich grał to np. ,,The Sting”, ,,The Will Rogers Follies„, ,,Possums”. Występował też w serialu ,,Rodney” i kilka razy użyczał swojego głosu do serialu animowanego ,,King of the Hill”.

Zobacz: Dzień Elvisa Presley’a

Zobacz: Muzyka filmowa, którą zna każdy

Śmierć

Mac Davis umarł po operacji serca, co potwierdza jego menadżer. Dzięki jego działalności jako pisarza sukces osiągnęło wielu artystów. Sam ożenił się trzy raz i miał łącznie trójkę dzieci – jedno z pierwszego i dwójkę z ostatniego małżeństwa. Był laureatem BMI Icon Award, otrzymał gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sławy, wydał w sumie 19 albumów. Poniżej można posłuchać jego największego hitu, wspomnianego w poprzednim akapicie.

Źródła: npr.org, wikipedia.org, radiozet.pl

Autor: Joanna Góraj

Joanna Góraj

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x