Kategorie

5 sław, które zmagały się z depresją

5 sław, które zmagały się z depresją
Lady Gaga źródło: Instagram @ladygaga https://www.instagram.com/ladygaga/?hl=pl

Coraz więcej mówi się w mediach o zdrowiu psychicznym, najczęściej o depresji. Jest to nagłaśniane na większą skalę właśnie dzięki gwiazdom rocka, celebrytom, czy laureatom Oscara. Oto 5 sław, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z depresją.

Zobacz też: 5 filmów o prawdziwie nawiedzonych domach

Angelina Jolie

Angelina Jolie źródło: Filmweb

W wywiadzie dla Wall Street Journal aktorka przyznała, że zmagała się z depresją jako nastolatka. ,,Nie wiedziałam, dlaczego byłam tak destrukcyjna i nieszczęśliwa. Nie doceniałam i nie rozumiałam swojego zycia.” Dopiero działalność humanitarna pomogła Jolie odnaleźć siebie.

Książe Harry

Meghan i Harry odchodzą z królewskiej rodziny
Książe Harry

Zobacz też: 5 amerykańskich gwiazd, które kiedyś były bezdomne

W 2017 roku w wywiadzie dla The Telegraph książe Harry opowiedział o ,,kompletnym chaosie”, z którym zmagał się dwadzieścia lat po śmierci swojej matki, po latach zaprzeczania, że zmaga się z żalem. ,,Wiem, że mówienie o swoich problemach ma ogromną wartość. Trzymanie tego w tajemnicy tylko pogorszy sprawę.”

Selena Gomez

Selena Gomez źródło: Filmweb

,,Miałam wiele problemów z depresją i zaburzeniami lękowymi, mówiłam o tym otwarcie, ale to nie jest coś, z czym będę w stanie kiedykolwiek wygrać.” – powiedziała Gomez dla Harper’s Bazaar w 2018 roku.

Dwayne Jonhson

Dwayne Jonhson źródło: Filmweb

,,Depresja nie dyskryminuje” – powiedział w wywiadzie dla ITV w 2018 roku. – ,,Bez względu na to kim jesteś i czym się zajmujesz, to nie dyskryminuje. Najważniejsze jest, szczególnie dla facetów, by o tym mówić. Nie jesteś sam.”

Zobacz: Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston

Lady Gaga

Lady Gaga źródło: Filmweb

,,Całe życie cierpiałam na depresję i zaburzenia lękowe” – powiedziała gwiazda dla Billboard 200 w 2015 roku. – ,,Wciąż zmagam się z tym każdego dnia. Chcę, by dzieciaki wiedziały, że ta głębia, którą czują każdego dnia, jest normalna. Tacy się narodziliśmy. Ta nowoczesność, w której wszystko jest płytkie i wszyscy czują się nie połączeni ze sobą? To nie jest ludzkie. „

Autor: Estera Szczutkowska

źródło: goodhousekeeping.com

Estera Szczutkowska

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x