Kategorie

Biblia – tajemnicza księga

Biblia – tajemnicza księga
creativecomons.org Autor: Wendy van Zyl

Biblia to księga pełna tajemnic. Badacze Pisma nie mogą nadziwić się mądrością tej księgi. W wielu krajach zakazana pod rygorem śmierci. Co w niej jest? Dlaczego wzbudza tyle kontrowersji?

www.creativecomons.org Autor Bibliothèque – Les Champs Libres

Pierwsze manuskrypty

Najstarsze manuskrypty Nowego Testamentu są papirusami. To fragment Ewangelii Jana i Ewangelii Marka. Miejsce ich pobytu dzisiaj znajduje się w Bibliotece Johna Rylandsa w Manchesterze. Datuje się je na pierwszą połowę II stulecia. Są to najstarsze Pisma Nowego Testamentu. Sięgają one życia ludzi, którzy byli naocznymi świadkami życia Jezusa.

www.pexels.com Autor: Luis Quintero

Zobacz: Stada owiec uwięzione w Alpach


Czy to tylko księga historyczna?


W Biblii dowiadujemy się o początku stworzenia świata przez Boga.Czytamy o naszych prapraprzodkach Adamie i Ewie. Nieposłuszeństwie ludzi względem Boga oraz potopie, który był konsekwencją grzechu w jaki popadli ludzie. Biblia to historyczna księga życia królów izraelskich, oraz życia Jezusa Chrystusa, który przyszedł na ziemię jako Bóg i człowiek, by odkupić ludzi od grzechu. W Biblii znajduje się mnóstwo ksiąg prorockich, oraz Apokalipsa Jana. Chrześcijanie wierzą, że każde proroctwo musi się wypełnić a końcem świata będzie Sąd Boży, który nadejdzie na ziemię. W Biblii znajdujemy szereg mądrości oraz prawd dotyczących życia człowieka na ziemi.

www.creativecommon.org Autor: John Mark Smith

Zobacz koniecznie: Jak powstała Biblia? Stary Testament

Zobacz : Kalifornia płonie


Biblia przedmiotem sporów


W wielu kulturach religijnych księga ta była przedmiotem sporów. Ludzie powoływali się na Biblię, by móc dowieść swych racji. W krajach jak Chiny, Korea Północna, Wietnam itd. jest zakazana pod rygorem śmierci. W Korei Północnej posiadanie Biblii to wyrok na własne życie, a z całą pewnością więzienie i tortury.

www.creativecommons.org Autor: AZS-MR

Zobacz : Niezniszczalna Księga – Biblia


Przesłanie Biblii


Przesłaniem Biblii jest Dobra Nowina o Zbawicielu świata, Jezusie Chrystusie – Mesjaszu. Przyszedł On na ziemię 2 tyś lat temu i wstrząsnął całym ówczesnym systemem religijnym. Żydzi znienawidzili Jezusa za to, że podawał się za Syna Bożego. Jezus szerzył poselstwo pojednania się ludzi z żywym Bogiem. Mówił o pokucie i opamiętaniu się. Został ukrzyżowany, po trzech dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Biblia mówi nam, że krew Jezusa przelana na Golgocie zmazała grzechy świata. A każdy człowiek osobiście wezwany jest do żywej relacji z Bogiem. W Bożym Słowie jest napisane:” Jeśli wyznasz ustami swoimi, że Jezus jest Panem i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych, zbawiony będziesz.” ( Rzym.10:9)

Zobacz: Biblia Audio – Superprodukcja

Autor: Agata Geronin

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x