Kategorie

Hołownia zapowiada powstanie nowej partii politycznej!

Hołownia zapowiada powstanie nowej partii politycznej!
Zdjęcie z instagrama Szymona Hołowni https://www.instagram.com/szymon.holownia/?hl=pl

Przywódca ruchu Polska 2050 oznajmił wczoraj rodakom, że założona zostanie nowa partia. Ta nie będzie jednak pod jego kierownictwem.

Zobacz: Grzesiowski: Wirus przenosi się zupełnie inaczej, niż 3 miesiące temu

Szymon Hołownia na dobre rozgościł się w naszej krajowej polityce. Najpierw start w wyborach prezydenckich, przewodnictwo ruchu polityczno-społecznego, a teraz założenie własnej partii.

„To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR”.

komentuje Szymon Hołownia.

Nie chciałbym nikogo o nic oskarżać, ale tak tylko się zastanawiam czy ten cytat z Pana Hołowni nie jest sam sobie zaprzeczający. Czyż sam nie założył ruchu obywatelskiego, żeby podnieść swoje notowania? A co do PR’u to bardzo zręcznie go uprawia samemu nie ustawiając się w pozycji nowego bossa partyjnego. Pokazuje się tylko jako głos umęczonego narodu i jako inicjator całego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia dążącego do rychłych zmian na scenie politycznej, jak twierdzi.

To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości

dodaje Hołownia.

Zostajemy zapewnieni także, iż nowa partia ma być wolna od egoizmu, wewnętrznych przepychanek, imperialistycznych zapędów i odrealnionego postrzegania rzeczywistości.

Niestety nie znamy jeszcze jej nazwy, gdyż były kandydat na prezydenta wzbrania się z jej ujawnieniem dopóki nie złoży wszystkich odpowiednich dokumentów do sądu rejestrowego. Ten natomiast musi potwierdzić ich zgodność z obowiązującymi przepisami, by partia mogła zacząć istnieć. Prócz najważniejszego dokumentu – statutu, który określa główne cele i zasady funkcjonowania instytucji potrzeba jeszcze co najmniej tysiąca podpisów uprawnionych obywateli. Co udowodnił na wyborach prezydenckich Pan Szymon Hołownia nie będzie mieć z tym większych problemów.

Skoro nie Szymon Hołownia to kto zostanie liderem nowego ruchu sceny politycznej?

Nowym szefem partii zostanie Michał Kobosko – najbliższy współpracownik Hołowni. Jest bardzo prężnie zaangażowany w organizacje struktur partii, a także brał czynny udział w kampanii prezydenckiej jako pełnomocnik wyborczy byłej gwiazdy TVN.

„Epicentrum” Polski 2050 będzie nadal stanowiło funkcjonujące od lipca stowarzyszenie, a nie partia. Uznaliśmy, że czas najwyższy, że dzisiejsza sytuacja polityczna jest tak niestabilna, niepewna, rozchwiana, że to sobotnie porozumienie nie przesądza w żadnym stopniu o tym, że system polityczny ulegnie jakiejś stabilizacji czy uspokojeniu, zatem z tego powodu postanowiliśmy rozpocząć procedurę rejestracji partii.”

powiedział Kobosko.

Kobosko oświadczył także wystąpienie ze struktur ruchu Polska 2050, by nie mieszać swoich funkcji.

Redakcja Paprotka poleca przeczytać:
Morawiecki o tolerancji dla LGBT
Obniżka podatków przez PIS? Nowy budżet uchwalony
Działacze Otwartych Klatek wariatami według Sośnierza

Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
Źródło: rmf24.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x