Kategorie

Stada owiec uwięzione w Alpach

Stada owiec uwięzione w Alpach
creativecommons.org Autor: kudumomo

Przełęcz alpejska uwięziła tysiące owiec. Śnieg odciął zwierzętom drogę powrotną do domu.

Owce w potrzasku


Do zdarzenia doszło w południowo-wschodniej części francuskich Alp, gdzie sześć tysięcy owiec nie mogło wędrować wyznaczonym szlakiem. Śnieg odciął im drogę. Owce zostały sparaliżowane na kilkadziesiąt godzin, nim ekipy ratunkowe pojawiły się z zaopatrzeniem. W piątek wieczorem nadeszła śnieżyca. Pasterze wraz ze stadami utknęli na alpejskiej Przełęczy Glandon, która jest znanym dwutysięcznikiem.Silny wiatr przyczynił się do powstania zasp śnieżnych.

creativecommons.org Autor: Peewubblewoo

Zobacz: Owce blokują drogę

Zobacz: Zakaz lotów


Pomoc nadeszła w porę


W niedzielę nadeszła pomoc. Władze miasteczka Saint-Colomban-des-Villards wysłały ekipę ratunkową. Zwierzęta otrzymały do zjedzenia ok. sześć ton paszy. Pierre Yves Bonnard , który jest przedstawicielem miejscowej władzy powiedział, że owce były bez pożywienia ok 48 godzin. Priorytetem było nakarmienie ich, by odzyskały siłę i mogły dalej iść.

creativecommons.org : Autor: kudumomo

Zobacz: Wypas owiec

Zobacz: Były Minister Zdrowia chory?


Owce schodzą w dół


Po nakarmieniu owiec, zaczęła się ich ewakuacja. W chwili obecnej zostało sprowadzonych w dół około 800 owiec. Pozostały tysiąc będzie stopniowo schodzić w poniedziałek. Jak donoszą francuskie media, nadchodzą kolejne opady śniegu. Akcja ratunkowa owiec potrwa kilka dni. W tym roku śnieg spadł wcześnie i zaskoczył pasterzy. Zwykle owce schodziły z wysokogórskich pastwisk na sam koniec października.

Zobacz: Muzyczna jesień

Autor: Agata Geronin

Źródło: tvn24.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x