Kategorie

Policjant dźgnięty nożem przez radnego.

Policjant dźgnięty nożem przez radnego.
Sąd rejonowy oddalił zarzuty - radny uznany zostaje jako niepoczytalny w chwili popełnienia przestępstwa! - zdjęcie poglądowe/pixabay.com

Sprawa Łukasza S. została umorzona. Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju stwierdził niepoczytalność w chwili popełnienia czynu przez oskarżonego. Radny miał postawiony zarzut usiłowania morderstwa wobec policjanta.

Zobacz: Ósmy raz przekłada się otwarcie ulicy Krakowskiej w Krakowie. „Terminowa katastrofa”

Psychiatrzy sądowi orzekli niepoczytalność radnego w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokuratura zaapelowała o umieszczenie oskarżonego w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Sąd pozytywnie rozpatrzył apel prokuratury.

Może Cię zainteresować: Były już Minister Zdrowia zakażony koronawirusem?

„Łukasz Sz. miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł o środku zabezpieczającym i umieszczeniu oskarżonego w specjalistycznej placówce zdrowia psychiatrycznego

oznajmił Rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach.
Sąd rejonowy oddalił zarzuty - radny niepoczytalny! - zdjęcie poglądowe/pixabay.com
Sąd rejonowy oddalił zarzuty – radny niepoczytalny! – zdjęcie poglądowe/pixabay.com

Policja przyjechała wezwana na interwencję pod jeden ze sklepów, w którym ktoś groził ludziom nożem i stanowi niebezpieczeństwo dla życia klientów. Aferzystów było dwóch, podobnie jak funkcjonariuszy. Gdy jednego z nich obezwładniono, drugi przypuścił atak na policję. Jeden z policjantów został dwukrotnie potraktowany nożem w plecy, drugi zaś został skaleczony w dłoń.

Zobacz też: Obniżka podatków przez PIS? Nowy budżet uchwalony

Później okazało się, ze jeden z napastników jest miejscowym radnym w Busko-Zdroju.

Mężczyźnie postawiono zarzuty napaści czynnej na funkcjonariuszy, pozostawienie obrażeń fizycznych, utrudnianie czynności porządkowych służby, a także próbę usiłowanie zabójstwa mundurowego, a także publicznego znieważenia policjantów.

Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmawia składania wyjaśnień w tej sprawie.

Sprawdź tutaj: Szczyt zakażeń dopiero przed Polakami

Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
źródło: rmf24.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x